Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanuljak meg fél év...

Hogyan tanuljak meg fél év alatt nagyon jól rajzolni, festeni?

Figyelt kérdés

Nem olyanokat várok,hogy nem lehet,hanem esetleg módszereket,taktikákat.:)

Lehetőleg a gyakorláson kívül,hiszen nyilván gyakorlok :Dd

És azt is tudom,hogy a "jól" fogalom elég relatív de mondjuk amolyan egy-két évnyi fejlődést szeretnék besűríteni 6-9 hónapba..

TIPPEK?!



2016. máj. 31. 20:59
 1/6 A kérdező kommentje:
tanfolyamot is ajánlhattok :))
2016. máj. 31. 21:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor probalkozz absztrakttal. Itt fokuszalj a szinekre, probald meg minel esztetikusabbra. Fejlodjon ki az erzeked, amivel el tudod donteni milyen szin milyen mas szinnel, milyen tonusuval allna jol. Aztan ha a szineid szepek lettek, kezdj el formakat is gyakorolni. Huzd vegig a kezed a targyon, aztan menj hatrebb, nezd meg a targyat, es a konturjan huzd vegig a kezed a levegoben. Jegyezd meg a mozdulatot erzesre, es probald papirra vetni amig meg a kezedben van. Es a ceruzaval merd az aranyokat, eloszor mindig vazlatolj. De ne felejtsd el, egy festmeny muveszet, nem matematikai keplet. Szepnek kell lennie nem tokeletesnek.
2016. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát univerzális trükköket ne GYIK-en várj, bár igazából egy tanár/tanfolyamvezető tanácsa is csak annyit ér, amennyire komolyan veszed.


Szerintem a festés és a grafitrajz alapból két külön világ.

Festéshez ötletem nincs.

Rajzhoz fontos, hogy tudj magadtól is alkotni. Keresel pár érdekes képet (Pinterest, Deviantart például), vagy meghúzol pár random alapvonalat, és elképzelsz valami alapstruktúrát, ami felé haladni akarsz.


Nagyon fontos, hogy minél többféle technikát, ábrázolási módot megfigyelj más rajzain és próbáld ki élesben. Ehhez az kell, hogy ha megtetszik egy kép, akkor figyeld meg rendesen, hogy mi tetszik benne és próbáld elraktározni. Az az alapja a grafitrajznak, hogy tudj alkalmazkodni a kigondolt/másolt felületekhez és ne legyen egysíkú a rajzod.


A másik rész - árnyékolás "helyessége", arányok betartása már csak a másoláson múlik. Nincsen királyi út. Illetve ami fontos, hogy úgy állj neki a másolásnak, hogy megtanulod kimérni a dolgokat. Ha nem így kezdesz neki, csak kudarc fog érni és nem lesz motivációd hozzá, ergo nem fejlődsz.


Egy nagyobb projekt előtt mindig érdemes krokit, vagy vázlatot készíteni (kicsiben vagy nagyban), és csak utána nekiállni. Krokizni, vázlatot csinálni akkor is érdemes, ha nem akarsz semmi komolyat rajzolni, csak megtetszett pár kép, de nem akarsz bele komoly energiát fordítani. Pl. perspektívát akarod gyakorolni, de nincs kedved színezgetni, akkor megpróbálod felrajzolni egy városkép alapvonalait.


Könyv:

Szunyoghy András - Rajz ABC

Ebbe szerintem minden benne van, amit ennyi időbe érdemes belesűríteni. Én végignézegettem egy negyed éve, próbálgattam a leírtakat, és viszonylag komoly minőségbeli ugrást értem el ez alapján minimális gyakorlással.


U.i.: Ne ragadj le egyetlen témánál, vagy stílusnál.

2016. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg arányokat és szabályszerűségeket felfedezni abban, amit rajzolsz. :)
2016. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem miért sürget az idő ennyire? Meg van aminek igenis idő kell. Kéne tudni hogy hogy állsz jelenleg, meg hogy milyen szintre akarsz eljutni. Az hogy mennyire tudsz gyorsan haladni függ attól is, hogy mennyire vagy fogékony, tehetséges. Amúgy tipp ha már itt tartunk: nem tudom írták e már, de nyiss egy vázlatfüzetet. Kicsit, A5-6os méret bőven elég. A lényeg, hogy mindig vidd magaddal, és mindenhol rajzolj ahol csak lehet. Persze ehhez nem árt némi rajztudás alapból, meg ez főleg a kreativitás fejlesztésére jó, de rajzilag is fejleszt ha jól használod. Próbélj ki mindenféle vonalat, ne időzz nagyon sokat egy rajzon, ne törekedj a tökéltességre, ne érdekeljen hogy szép legyen a füzet meg rendezett. Egy vázlatfüzet akkor jó, ha magasról leszarod hogy mi van benne. Épp ezért hasznos ha nem sorban mész a lapokkal, hanem random kinyitod ott rajzolsz. Fejből is rajzolhatsz, bár a te estedeben hasznosabb lenne, ha a környező dolgokból emelnél ki részleteket és azokat örökítenéd meg. Valamint én javasolnám hogy járj el egy jó rajziskolába. De 1-2 év alatti fejlődés nem konkrét dolog még mindig, mindenki más ütemben fejlődik. Csodamódszer meg nincs, csak olyan amivel úgy néz ki mintha tudnál rajzolni, de igazából nem tudsz.
2016. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!!
2016. jún. 1. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!