Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tetováló szeretnék lenni,...

Tetováló szeretnék lenni, kell hozzá valami ilyen "végzettség"?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy valami tanfolyamot el kell végezni? Középszintű rajz érettségim van, és tudok is rajzolni, festeni, stb, elég kreatív vagyok. Eléggé elszántnak tartom magam, már kiskorom óta tetováló akarok lenni.

19 éves (lány) vagyok, jelenleg OKJ-n tanulok, de teljesen már irányban (környezetvédelmi technikus). Tudom hogy nagyon sok idő és gyakorlás kellene hozzá, de nem tudom hogy végezzek-e el tanfolyamot, megéri-e, egyáltalán van-e ilyen, vagy csak simán gyakoroljak sokat, tanuljak "profitól"... Azt is tudom, hogy ehhez nem elég a jó rajzkészség.


2016. febr. 10. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

1. Kell tudnod használni a GOOGLE nevű furmányos programot.

2. Olvasni: [link]

3. LÓVÉ!

2016. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Magyarországon nehéz megélni belőle. Barátom tetováló művész, nagyon ügyes, de külföldre kellett mennie, mert Magyarországon az sem ment. Miután kiment nyugatra, rögtön tele lett pénzzel. Ott elismerik, saját műhelyet nyitott, becsülik és gazdag. Itt meg semmibe sem nézték. A barátnőjével enniük sem volt mit. Ez Magyarország. Itt a tehetséget semmire sem becsülik.
2016. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hidd el tudom használni a Google-t, és olvasni is tudok :)

De azért kíváncsi lennék olyan ember véleményére is akinek legalább kis köze van a témához :) Mert nem mindegy hogy sok pénzt kidobok egy tanfolyamra aminek semmi értelme vagy mástól tanulok.

2016. febr. 10. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

igen kell hozza is vegzettseg, mint minden szakmahoz, hisz nem csak rajzolsz hanem az emberek egeszsegeert is felelsz.

hivatalos papirok nelkul csak sufnitetovalo leszel...

plusz evente kell ujjitani a licenszed.

2016. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!