Hogy lehetne úgy színezni, hogy így nézzen ki a hold és "világítson"?
Fogalmam sincs, hogy lehetne úgy megcsinálni, tudna valaki segíteni?
Nagyon fontos lenne!
Előre is köszönöm!:)
Ha ránézel, ez szokásos világoskék, egy sötét háttéren.
Milyen anyaggal szeretnél dolgozni? Mert monitorral elég egyszerű megoldani.
Ahhoz viszont nem árt speciális festék.
Olyan, ami fényesre szárad.
Kezdőként nem lesz könnyű dolgod, itt a rajzon elég hatásos (hatásvadász?) módon használja fel a készítő a tónusok különbségeit. Egy képnézegetőben alakítsd át szürke árnyalatúra a képet, és akkor jobban fogod látni. A skála a legsötétebbtől a legvilágosabbig terjed, kihasználja mindkét szélső értéket. Minél nagyobb a kontraszt a sötét-világos között, annál jobban vonzza a tekintetet. Itt a képen a legvilágosabb a hold, az szinte "fehér". A legsötétebb pedig a holdat körülvevő felület, a zongora teteje. Ez a kettő adja a képen a legerősebb kontrasztot a képen, főleg ezért "világít a hold". A két felület nagyságának aránya se véletlen. Nézd meg a zongora mögötti háttér sötétítését is, csak a hold körül csinálja, máshol nem, ez se véletlen, ezzel is kiemel. Ezt a világító hatást két módszerrel fokozza még:
1. Sok helyen finom, de határozott tónuskülönbségeket alkalmaz. Ezzel azt éri el, hogy a relativitás miatt a szemedben felerősödik az erősebb tónuskülönbség hatása, mivel tudod viszonyítani a finom tónuskülönbségekhez, vagyis jobban "világít" a hold.
2. Azt is vedd észre, hogy két színt használ a feketén kívül. Van a környezet a semleges, szürkébe hajló kékjével, és van a hold, ami kicsit arrébb van a színskálán, de nem nagy mértékben. Ha teljesen eltérő színt használna, akkor agyonütné a világosság kontrasztjának hatását a színek közötti kontraszttal. A két szín között az a fontos különbség, hogy a háttéré tompa, szürkés árnyalatú, tört, míg a holdéban minimális szürke van, az egy tiszta szín.
Ha esetleg nem lenne egyértelmű, a "tónus" alatt a világosság erősségét értem.
Hú, nagyon szépen köszönöm!:) Azt szeretném még megkérdezni, hogy fehér lap kell hozzá és ha igen, akkor a szürke hátteret festéssel érjem el, vagy színezés elég hozzá?
Arra gondoltam, hogy a szürke helyett sötétkék ég lenne lenne a háttér, csillagokkal, de akkor a hatás nem lenne ilyen, ugye?
"Azt szeretném még megkérdezni, hogy fehér lap kell hozzá és ha igen, akkor a szürke hátteret festéssel érjem el, vagy színezés elég hozzá?"
Azt tudnod kell, hogy ez a kép fizikailag nem létezik, hanem egy digitális kép. A készítője papírra ceruzával megrajzolta, beszkennelte, majd Photoshoppal átszínezte, manipulálta a fényeket/színeket. Vagyis ezt pontosan nem tudod fizikailag létrehozni, csak valami hasonlót.
Ha valakit érdekelnek a csávó munkái:
Most két lehetőséged van:
1. Hasonlóan egyenletes színű hátteret kezdőként csak úgy érhetsz el, hogyha eleve ilyen színű lapra dolgozol, amit művészellátóban vehetsz. Viszont ez nem a legvilágosabb tónusú, ezért a világosabb részeket alá kell alapoznod fehérrel, de így technikailag nehéz befejezni a rajzot. Ezt megteheted mondjuk fehér temperával, vagy pasztellel. A holdat temperánál egyből színesre festheted. De a billentyűzetnél, vagy a zongora pereménél már nehezebb elérni, hogy a háttér színe megmaradjon, csak világosabb legyen. Ahhoz nem szabad teljesen lefedni a hátteret, csak valami lazúros réteget kell felvinni. Szóval ezt a verziót nem ajánlom.
2. Fehér papírra dolgozol, és a hátteret/holdat lefested mondjuk színes tintával. Itt a háttérnél szinte biztosan keverned kell a tintát fekete színűvel, hogy szürkés legyen. Ez nagyjából egyenletes lesz, és sokkal könnyebb kivitelezni. Színezheted is, gondolom ez alatt a színes ceruzával színezést érted. Csak ebben az esetben a felület nem lesz annyira egyenletes, és megfelelő színű ceruzát kell használnod, színes ceruzával nem tudod a színeket homogénen keverni, mint pl. festéknél. Az, hogy nem teljesen egyenletes a felület, még jól is jöhet, attól függ, mi a célod.
A holdat is hasonló anyaggal színezheted, mint a hátteret, de vehetők a művészellátókban speciális tulajdonságú festékek (pl. sötétben foszforeszkáló festék), azokat is használhatod. Ezt csak az ízlésed, a célod, meg a költségvetés döntheti el.
"Arra gondoltam, hogy a szürke helyett sötétkék ég lenne lenne a háttér, csillagokkal, de akkor a hatás nem lenne ilyen, ugye?"
Természetesen más lenne. Bármit megváltoztatsz a képen, a hatás is megváltozik, csak a mérték a kérdéses. Ha sötétkék lenne az ég, akkor a színek nagyobb hangsúlyt kapnának. Ez a kép eredetileg egy grafika, a színeknek alárendelt szerepe van. Ha te beveszed a sötétkéket, akkor az egész kép eltolódik a színek irányába, zavarosabb lesz. Más szóval a színek el fogják majd vonni a figyelmet valamennyire a "világító" hatásról. A csillagok gondolom világosabbak lennének a háttérnél, az is elvonja a figyelmet valamennyire. Azt meg végképp nem ajánlanám, hogy a csillagok színe eltérjen a háttér színétől, akkor még nagyobb zavar lenne a képen. Persze kipróbálhatod, csak szólok előre, mi várható. De lehet, hogy neked pont úgy fog tetszeni, nincsenek kőbe vésett szabályok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!