Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A zsidók szeretik Bachot?

A zsidók szeretik Bachot?

Figyelt kérdés
A zsidók tagadják/nem ismerik el az Újszövetséget és Bach Passiói feldolgozásai és protestáns vallása valahogy ellentmondást képeznek. Természetesen nem zsidó zenészekre gondolok, hanem "átlag", zsidó vallású emberekre.

2015. okt. 6. 01:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem. sopejn szeressük !
2015. okt. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem Bachot, pedig ateista vagyok. Gondolom akkor a zsidók is szerethetik.
2015. okt. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Kényszer keresztény vagyok / voltam, sosem szerettem Bach műveit.
2015. okt. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szerintem a műélvezetnek és a vallásnak nem igazán van köze egymáshoz.


Lehet, hogy valaki nem ért egyet Bach vallási nézeteivel, de attól még a zenéjét találhatja szépnek, élvezetesnek.

Ugyanilyen alapon egy hívő keresztény ember nem szeretheti Gershwin műveit, mert ő zsidó volt?

Richard Wagner a germán Nibelung-éneket dolgozta fel sok művében, akkor azt se hallgassuk, mert pogány eredetű, mi meg keresztények vagyunk?


Attól, hogy nekem más a világnézetem, mint amit egy műalkotás képvisel vagy kifejez, még találhatom szépnek, értékesnek azt, és igenis élvezhetem.

Én például ateista vagyok, de én is szépnek találom Bach zenéjét.

És ettől nem "fertőződtem" meg. :-)

2015. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én katolikus vagyok, és nagyon szeretem a klezmer zenét.
2015. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 veterán vas ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon bigott gondolkodásúnak kell lenni ahhoz, hogy egy igényes zenét -pl.Bahcot- a felekezeti hozzátartozás oldaláról közelítsen meg valaki.
2015. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6.:


"Szerintem nagyon bigott gondolkodásúnak kell lenni..." - Szerintem meg szimplán ostobának. :-)

2015. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön a csizma az asztalra?

Én keresztény lennék, mert megkereszteltek, templomban esküdtem, mert így adódott, de azon a templomi esküvőn Mendelssohn Nászindulója ment, ő pedig közismerten izraelita volt.

Az Operaházba és a Zeneakadémiára sok zsidó vagy ateista barátommal jártam, teljesen függetlenül attól, hogy a műsor zeneszerzője milyen vallásban nevelkedett anno...

2015. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
Igen, ketchuppal és mustárral. :)
2015. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére Bachot többnyire a zenéjéért szeretik, eközben nem a vallásról elmélkednek, hanem ha valamiről, akkor az a zene maga.
2015. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!