Nem vagyok nagy kedvelője a műfajnak, mert szerintem üres és unalmas, e ha ezt akarod legyen. Kezdetnek anatómiailag remélem mindent jól tudsz egy fejen és a másolástól se idegenkedsz. Általában avval kezdenek, miután kiválasztottad a referencia képet, hogy rászerkesztenek egy négyzethálót, majd egy hasonlóan négyzetrácsozott papír segítségével lemásolják (arányokat néznek, meg hogy mi hol van pontosan) De ez a rész megoldható négyzetezés nélkül is ha képzett, jó a szemed. Akkor szimplán a képről megpróbálod tökéletesen ugyanazt visszaadni a papíron. Eszköznek vagy egy nagyon jó minőségű (és olyan drága is) színes ceruzát használnak, pl prizmacolort. Természetesen lehet sima színessel is, de avval nehezebb jó eredményt elérni, több tapasztalat kell hozzá. A másik lehetőség az irtó puha grafit (minél több b annál puhább) vagy grafitpor, esetleg mindkettő. Ezt általában ezt elkenik (fülpiszkálóval, kifejezetten erre való papír 'ceruzával" stb stb kinek mi vált be), amit én szintén rühellek. Persze lehet hiperrealisztikusan pasztelezni is, de az átmenet rajz és festés közt. Amúgy a megfigyelés itt is mindennek az alapja, meg a gyakorlás. Az apró részleteket kell nagyon alaposan megfigyelni meg a tónusokat egymáshoz képest. Egy monopol se árt ("gyurmaradír") Általában amikor azt hinnéd, hogy kész vagy akkor még nem vagy kész, mert még néhány apró részletet kihagytál.
2015. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
Én sem tartom sokra a jobb agyféltekés rajzolást. Sajnos nagy átverés. Egyik ismerősöm csinált pár fotorealisztikus grafitportrét, és mindenki el van tőle ájulva. Én meg 4-5 órát szenvedek egy csendélettel, és annyit kapok, hogy szép.
Nem lehet másolás nélkül úgy rajzolni? Gondolom csak gyakorlat, meg minden, de hogyan rajzolnak az igazi rajzolók portrét? Előtte lerajzolják különböző méretekben, színekkel, lapra vagy 100-szor...az hatásos?
2015. szept. 26. 09:14
3/4 anonim válasza:
Kezdjük ott, hogy modellről rajzolnak, majd később fejből is akár. És természetesen nem a portrérajolással kezdik. Én 5 járok rajziskolába rajzolni, kezdetben kocka, drapéria, csendélet, csontváz stb és csak utána portré. Az első pár természetesen rossz lesz, de egy idő után belejön az ember. Sose rajzoltattak velünk több méretben, színnel, mindig olyan eszközzel dolgozunk amivel kedvünk van és a méret is A2-B2 es lapra ami igényesen vállal, felsőtest egy részével esetleg ráfér. Én nem megyek rá a hiperealisztikusságra, mert szeretek a vonalakkal, színekkel játszani. De anatómiailag természetesen fej, csak a kidolgozás nem űberrészletes. Ha te azt szeretnéd, akkor először tudnod kell ezt amit leírtam és ebből finomítgathatod odáig a technikát hogy minél élethűbb legyen. Azért szoktak képről másolni akik ilyen részletességű képet akarnak, mert ez nem 2 perc. Egy olyan portré amit én csinálok kb 8 óra, de ha mindezt hiperrealisztikusan szeretném 4-szer 5-ször ennyi idő is lenne és nincs az a modell aki ennyit ülne neked. És jól látod a jobbagyféltekes dolgok elég nagy átverések, egy jó rajziskolával százszorta jobban jársz. Személy szerint többre tartom azokat a műveket amikben van fantázia és a művész is benne van, mint azokat amik olyanok mint egy fotó és semmi több. Persze a népeknek ez kell, ez az amitől leesik az álluk, de evvel nem kell foglalkozni, vannak akik értékelik azt is ha nem fotószerű:)
2015. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Teljesen egyetértek mindkettőtökkel:)
Esetleg tudtok könyvet ajánlani? Bármit ami szerintetek jó, részletes és profi.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!