Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett ez a rajz?

Milyen lett ez a rajz?

Figyelt kérdés

Fejből rajzoltam. Szerintetek nagyon aránytalan?


[link]



2014. nov. 18. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
fasza:) jó lett az árnyékolás:))
2014. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép, bár én nem értek hozzá!
2014. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon aránytalan, de kissé csúsznak a dolgok, illetve az orr nekem nagyon picinek tűnik és széles az orrnyereg.
2014. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alakul ez, sok dolgot nagyon jól látsz. Mindenképp rajzolj még. Sokakkal ellentétben te nem pizzát sütsz, az arc 3dben van, arányos is. Egy pár dolog amin javtíhatnál:



-90% biztos vagyok benne, hogy a haja NEM sárga. A szőke haj nem sárga természetes módon, hanem halvány barna... Ne azt rajzold amit tudsz, hanem amit látsz. Ha olyan a fényviszony, hogy a haja sárgának tűnik, akkor a bőre, szeme is ilyen irányba tolódik el. a színtan olyan mint a matek, ha az egyik értékhez hozzáadsz, az összes többihez is kell.


-A szeme nem gömbalakú, hanem valami torz mandulaforma izé. Máskor próbáld úgy, hogy gömböt rajzolj, amit bedugtak alul-felül egy "zsebbe".


-Ha hajat kevésbé durván tedd fel. Olyan hatása van, mint a spagettinek. Legyen benne rendesen fény-árnyák, mutasd meg a szálakat, a textúrát.


-Az orrnál az árnyék nagyon durva. Feketével nem árnyékolunk, ez is olyan beidegződés, ami nem megfigyelésen hanem prekoncepción alapul. Vannak itt tónusok? És a cimpa hol fordul alá?


-Az emberi bőr nem statikus színű, legalább 10-15 külöböző szín van. Rassztól függetlenül vannak lilák, pirosak, narancsok, kékek, szürkék, türikzek, sárgák az arcon...meg a reflexek, fény színek.

2014. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de az arányok kicsit rajzfilmesek. Figyelj meg egy arcot, nézegesd, méregest! A szem marha nagy lett, az orr kicsi. Az álla is kicsi. Arra figyelj, hogy az orrnyereg ne lapuljon le, mintha bevertek volna neki, vagy mintha az Avatarból lépett volna ki. A nyak pedig legyen majdnem olyan széles, mint az állkapocs. (férfinál viszont mindenképp legyen olyan széles)
2014. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Átlagnál jobb,inkább javaslatok:

Nézd meg honnan jön a fény, a síkban ugyanis fontos szerepe van. Ez segít ábrázolni,hogy mi van egy síkban,mennyire domború stb...

Figyeld meg,hogy a homloknál a szemöldök felett a csont kiáll, ezért ott is világos,ha a homlok teteje az.

Az orr szerkezetét még figyeld meg,de azt is,hogy hogyan épül bele a környezetébe,de ez úgy jellemzően probléma szokott lenni sok esetben,hogy nincs egységben a fej,nem kapcsolódnak jól egymáshoz a részek.

[link]

2014. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A linket csak támpontnak küldte (nem én rajzoltam:) ),hogy melyek a lényeges kiinduló dolgok, amelyekre érdemes figyelni .
2014. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ha ez fejből ment, nagyon király. Hozzám képest ez baromi jó! Így otovább 24/f
2014. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A pmre válaszolva, tessék, bőrszínek lebontva tónusra és árnyalatra:



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Meg akkor már haj és szem is, ha már egyszer itt vagyok:


[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

ruleanvii.deviantart.com/art/Eye-Color-Pencil-Drawing-Study-374575136

2014. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Agat1 válasza:
Tul sok a fekete kontur,halvanyabb arnyekolas szukseges,minel tobbet gyakorolsz,annal jobb lesz :)
2014. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!