Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezzel a képességgel születni...

Lady Applepie kérdése:

Ezzel a képességgel születni kell vagy ki lehet alakítani? (rajzolás)

Figyelt kérdés
Lenne tehetségem a rajzoláshoz, de megakadályoz, hogy csak olyan dolgokat tudok lerajzolni, amelyek előttem vannak és ennek nem igazán látom már értelmét. Hiába képzelem magam elé, amit le szeretnék rajzolni, nem tudom pontosan, hogy hol hogyan kell árnyékolni, ahogy megpróbálok a részletekre koncentrálni elúszik minden. Ha nem azon kattognék, hogy nincs értelme a "másolásos" rajzolásnak, hanem többet rajzolnék így és gyakorolnék, akkor egy idő után már menne magamtól vagy ennek így semmi értelme?

2014. nov. 9. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A rajzolást is tanulják az emberek. Persze kell egy alap tehetség, de amúgy évekig tartó tanulás.
2014. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Próbáld ki a jobb agyféltekés rajzolást. Nem olcsó tanfolyam, de csodákat láttam ott.
2014. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Senki sem születik úgy, hogy profin tud rajzolni. Mindent meg lehet tanulni.
2014. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Születni kell rá, de ezt ne úgy képzeld el, hogy már csecsemőkorban képes fejből rajzolni az ember. Sőt, minél többet kell gyakorolni, akár másolni, akár megpróbálni fejből rajzolni. Ha van hozzá tehetséged, akkor sikerülni fog, csak ez egy hosszú út.
2014. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra az apróságra is felhívnám a figyelmedet (a többi válasz mellett), hogy sok festő a természetben fest. Mások pedig korábbi élményeik alapján. Ezt hívják úgy, "ihletett állapotban" fest.

Az általad felsoroltak egyszerű technikai kérdések, azt egy rajziskolában könnyedén el lehet sajátítani. A "tehetség" azt mutatja meg, hogy "utána" ki mit alkot.

2014. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel tisztában vagyok, most ténylegesen a technikai részére voltam kíváncsi. :) Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat. :)
2014. nov. 9. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy nem a részleteket kell magad elé képzelned, hanem az egészet egyben. Amit rajzolni akarsz képzeld el egyszerű, befoglaló formákban.
2014. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!