Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ady mért hívja Adélt Lédának...

Ady mért hívja Adélt Lédának szerelmes verseiben?

Figyelt kérdés

#Dudjdhdhdh
2014. szept. 28. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Becenév. Hogy honnan jött? Olvasd ki visszafele az Adélt.
2014. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Adél vissza fele :)
2014. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert férjes asszonynak nem írhat nyíltan szerelmes verseket, márpedig "Adél" az volt. Úgyhogy kódolta, és Léda lett belőle. (Aztán a névadó szokását megtartva a következő nőjét is elnevezte...)
2014. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a Léda név is létezik (talán csak azóta), de valóban visszafelé az Adél névről van szó. Egyébként ez a kódolás inkább csak ilyen romantikus dolog lehetett szerintem, mert Ady ennél többel is botránkoztatta már meg a korát, valamint Léda férjét, aki fizette Ady szifiliszkezelését totál hidegen hagyta a dolog.
2014. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

@4


Persze, hogy létezett. Léda mitológiai alak, akit Zeusz hattyú képében tett magáévá (itt mindenki képzeljen maga elé egy hattyúz szemből), vagy valami ilyesmi.


A férjet meg nyilván nem érdekelte a viszony, mert meleg volt, és Adél csak alibi volt számára. Ettől függetlenül, vagy pont ezért Adyéknak jobb volt nem felvállalni a kapcsolatot (különben biztos nem kapott volna ilyesféle támogatást).


A helyzet mindenki számára előnyös volt, az emberek meg biztosan voltak annyira álszentek, hogy csak a susmus ment, nem pedig ipari pletykagyártás erről a nyílt titokról.

2014. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy meleg volt, és amiket mondasz, logikusak. Csak abból indulok ki, hogy ha én itt a 21. században tudom mindezt, képtelenség, hogy az ő jelenkoruk ne tudta volna egészen egyértelműen.
2014. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mitológiában meg igazad van.
2014. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó megjegyzés: de mondjuk attól még nem egyértelmű, hogy név. Mármint Zeusz is volt, mégsem neveznek senkit Zeusznak.
2014. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!