Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gyöngyszövéshez milyen gyöngyö...

Renaa516 kérdése:

Gyöngyszövéshez milyen gyöngyöt használjak?

Figyelt kérdés
Egy táborban kezdtem el foglalkozni a gyöngyszövéssel, és úgy döntöttem, hogy itthon is kipróbálom. Már mindent megvettünk hozzá, csak a gyöngyök hiányoznak. Valaki tudna segíteni, hogy milyen gyönggyel érdemes szőnöm?

2014. aug. 8. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően a lényeg a kásagyöngy. Több fajtája is van, ez pénztárcától és készlettől függ. Mivel közel egyforma gyöngyök kellenek, távol-keleti kását nem szoktak javsolni, de az a legolcsóbb. (Kínai általában.) Kezdőnek viszont szerintem simán elmegy, a maradékból fűzhetsz valamit, ahol nem számít különösebben a méret, és ha nagyon tetszik, beszerzel egy drágább készletet. Megtanít a türelemre is, mivel az erősebben deformált szemeket neked kell majd kiszedegetned a többi közül. Szín-átlátszóság nagyjából mindegy, azért ne átlátszót vegyél. Kerettől is függ, érdemes-e nagyobbal indítani, de szerintem simán belevághatsz a klasszikus 2 mm-es gyöngyökbe, nem vagy már kisgyerek. :)

A következő lépcső a cseh kása. Ez már a legtöbb dologra megfelelő, nem különösebben variál. Árban közepes, de láttam én már kínai árban mozgót akcióban és japánnal egyenértékűt is. Tapasztalatom szerint függ a bolttól is, mennyibe kerül, én inkább netről rendelném. (Távol-keletit csak személyesen! Hatalmas különbség van csomag és csomag között.) Ha igényesebb vagy, vagy megteheted, ezzel kezdj, kínaihoz képest álom. Méretből itt más számozást tapasztalsz, 10/0 a te embered, szintén 2 mm amúgy.

Kezdőnek nem ajánlom, de pénztárcától függ, a japán kását. Ez a luxus kategória árban és méretben is, ellenben itt a legkisebb a variancia, legnagyobb a színválaszték, bárhonnan rendelsz, akár neten a világ végéről, akkor is azt kapod, amire számítottál. 11/0 inkább a neked kellő ebből a méretből (van egy kis különbség a cseh kásához képest, más a gyöngy kiképzése és alakja), de előfordulhat, hogy a 10/0 jobban illik a kerethez.

Telt színű gyöngyöt válassz, az átlátszóak nem a legmegfelelőbbek egy átlagos gyöngyszövéshez. Az ezüst közepűeket hanyagold, nem látszik igazán (lehet olyan minta, ahol ez jön ki jól, de általában nem ez a helyzet). Más megkötés a színre nem hiszem, hogy kell.

A másik kérdés, hogy mennyit vegyél. Ezt te tudod, mintától függ, általában ha boltban veszel, az eladók tudnak segíteni, de vannak (vagy voltak) a neten hasznos táblázatok, segédprogramok, amik segítenek kitalálni, miből mennyi kell. A legegyszerűbb számítás pl. egy karkötő esetében, hogy távol-keleti gyöngy, minden színből egy csomag, a fő színből (ha van ilyen) a biztonság kedvéért még egy. Ez több próbálkozásra is elég, megnézheted, hogy mutat ugyanaz a minta más befejezéssel, kulcstartó méretben, más sorszámmal stb.

2014. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas választ, nagyon sokat segítettél! :)
2014. aug. 11. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!