Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ehhez milyen festéket használjak?

Ehhez milyen festéket használjak?

Figyelt kérdés
Naplókészítésre adtam a fejem, eddig egész jól ment minden, de most a fedélnél elakadtam... Végül (egyéb okok miatt) arra jutottam, a fedélre festeni fogok, csak nem tudom, milyen festéket válasszak: temperát vagy akril festéket? És utána kell valami lakkot használni, hogy tartósabb legyen?
2013. márc. 16. 14:21
 1/3 anonim válasza:
A tempera egyértelműen jobb lakkot nem tudom hogy használj-e.
2013. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mitől lenne a tempera egyértelműen jobb???

Főleg akkor, ha állandó használatban lévő felületet festene, mint egy napló borítója.

A temperával festett felületet nem érdemes fogdosni, mert a kéz legapróbb nedvessége is leszedi a festéket, magyarul -fog. Minden ujjnyom meglátszik rajta, maszat, csöpp csúnyán kifoltosodik, és ráadásul kopik.

Ettől egy kicsit jobb az akril festék, mert száradás után már nem hat rá a nedvesség, viszont sokkal drágább.

Igazából azt kellene tudni, hogy a borító milyen anyagból készül, mert ha papíralauú, akkor egyik sem alkalmas, mert vízesalapúak, és ha a papírt víz éri, és úgy szárad meg, hogy nincs kifeszítve, hullámos lesz, hepehupás.

A Nagymező utcai Művészellátót kérdezd meg, hogy milyen festéket ajánlanak, de ha papír a borító, akkor vizesalapú biztos nem jó.

2013. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az akril festék több szempontból is jobb. Az akril száradás után is viszonylag rugalmas marad. Az akrilt lehet lakkozni is, matt,selyem, szatén fényűek is vannak.

Az jutott eszembe,hogy pl magát a borítót vagy csak az ábrás részt laminálnád az megvédené a festéket.

2013. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!