Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az alábbi hatással...

Miért van az alábbi hatással az emberekre irodalom és zene?

Figyelt kérdés
Lehet tévedek, de olvastam olyat, hogy a Werther megjelenése után öngyilkosságot kíséreltek meg sokan. Seress Rezső Szomorú vasárnap című műve szintén ilyen hatást váltott ki. Nem értem, miért. Születtek még ilyen művek? Szerintetek mivel magyarázható ez?
2014. jún. 20. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az mivel magyarázható, hogy páran kiugranak az ablakon, mert songokunak hiszik magukat?

A zene maximum felidézi és felerősíti az érzelmeket, amit ezek szerint nem mindenki tud helyesen kezelni.

Vagy egyébként is gyenge világnézettel rendelkező emberek fejét megvilágosítja, akarom mondani elhomályosítja egy új információ.

2014. jún. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalom és zene hatása erősen függ az adott környezetől.

.

Seress "Szomorú vasárnap"-jának hatása vizsgálatánál figyelembe kell venni, mikor is történtek az általad említettek.

A világégés után. Akkor, amikor mindenkinek volt szerettét gyászolnivalója.

.

Az irodalom és a zene is erősen hat az érzelmekre (beleélés), az erősen felfűtött érzelmek pedig a kívülállónak érthetetlen reakciókat válthatnak ki.

2014. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nincs olyan ember, aki valami történet olvasása vagy dal miatt lesz öngyilkos! Azok az emberek eleve küzdenek valami számukra megoldhatatlan problémával, nehézséggel amitől szabadulni akarnak és könyv, dal és egyéb nélkül is fontolgatják az öngyilkosságot.


Aztán ha olvasnak egy történetet, ami hasonlít az övékére, vagy egy számukra mély jelentést hordozó dallal, bármivel, akkor az talán valamilyen szinten igazolja az elképzeléseiket, és megteszik, megölik magukat. persze az is lehet még, hogy az utolsó órákban egy szomorú történettel vagy dallal csak fokozni akarják a "hangulatot", az ad nekik még egy plusz bátorítást.

De hogy maga a mű lenne az ok, az kizárt. Kivéve talán ha személy szerint neki szól a mű... :)

2014. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit első írt azzal egyet értek,ez inkább csak kiegészítő gondolat részemről:

Az emberekre minden hatással van,de vannak olyan dolgok,amelyek jobban hatnak,mint mások. Egyrészt azért,mert fogékonyabb rá,másrészt szerintem azért,mert állati énünkből fennmaradt dolog. Ezért szerintem pl a zene gyorsabban,közvetlenül hat,de mondjuk egy verset előbb értelmezni kell,hogy hasson, ott már a tudatos én jobban átalakítja az infót.

2014. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!