Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik Európa...

Szerintetek melyik Európa legkulturáltabb országa és miért?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Mit értesz kulturált alatt?

És ez nem kötözködés, ugyanis nem mindegy, hogy a nyugat-európai kultúrára gondolsz, vagy mondjuk egy arab kultúrára. Minden relatív.

2013. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általánosságban értem,saját történelméhez,szokásaihoz képest mennyire hűséges,irodalom,zene,filmművészet,festészet,alapvető viselkedésük mennyire toleráns,elfogadó,a tisztaság,rendezettség,az hogy nem igazán jellemző mondjuk a korrupció stb... ilyenekre gondolok amit úgy számításba lehet venni
2013. dec. 10. 15:39
 3/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekem Svájc. Lenne. Mondjuk ha 10-20 évvel ezelőtt kérdezed... most már a multikulti mindenütt jelen van.

Hogy miért?

Minden ötödik ember külföldi, ennyi sehol máshol nincs, mégsincs hirig. A történelmüket nézve ők voltak az egyik legjobb katona (ezért van svájci gárda a pápának, de XVI Lajos mellett is a svájci gárdisták maradtak meg egyedül), de ez nem akadályozta meg őket abban, hogy a polgárháború alatt a háborúban 80 ezres két szembenálló seregből csak mintegy 100 ember halt meg, köszönhető Dudour tábornoknak (parancsba adta, hogy robbanószert nem használhatnak, és testvérgyilkos háborúnak tartotta az egészet, akivel lehetett megegyezett). Ugyanő a Vörös Kereszt első elnöke...nem kell mondani, hogy a Vörös Kereszt micsoda és ki mit köszönhet neki. Amíg lehet, semlegesek, ha kell, elszántak.

Nekem ők a legtoleránsabbak.

:) Nem elfelejteni, hogy ők már 1200 körül megszabadultak a Habsburgoktól, és az egyetlen ország a világon, ahol szabad népakarat van, népszavazással döntenek el szinte minden vitás kérdést, és akárki kezdhet népszavazást. Utána - nem azt keresik, hogy kinek van igaza, hanem hogy mit akar a többség - meg csend van, mert tiszteletben tartják a többség akaratát. Na. Nem szép ez?

2013. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarország. Mert ezt az országot ismerem a legjobban. Szép a múltja, szépek a tájak. Jól terem a föld, tiszta a víz..stb.
2013. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Németország
2013. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem behatóan az osszes országot, így írok:


Svájcról hasonlókat hallottam, amit fentebb írtak, szóval ő az egyik jelöltem nekem is.

Németország is eléggé kulturált, tudnak egymás mellett békében élni az emberek és képesek tisztán élni és nem szemetelni összevissza, és a közlekedéskultúrájuk nekem nagyon szimpatikus.


Akiket magamtól említenké, az Svédország!

Tetszik az, hogy képesek az emberek összefogni, még politikai szinten is és nem csak az erőfitogtatás megy és a hatalomszerzés. Tudják, hogy együtt többre képesek, és ennek van is eredménye.

2014. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!