Miért van az hogy hirtelen aki kap egy elektronikus
rajztáblát az megtanul rajzolni?
Figyelt kérdés
Komolyan... ismerőseim közül akik tök gagyin rajzolnak hirtelen megtanulnak rajzolni azzal a micsodával... egyáltalán nem is értem , hogy aki jól rajzol, minek van ilyen vacakra szüksége több tízezer forintért... Gondolom egy igazi művész egy lappal és ceruzával le tudja rajzolni azt ami a fejébe van, és nem kell neki elektronikus tábla..
Nem, én tényleg ceruzával tudok alkotni. De gépen el sem tudom képzelni mi értelme... Annyira... értéktelen...veszendő..:\ Művészeti iskolába jártam, ott is voltak ilyen kütyük.. de oly felesleges.
2014. jún. 16. 20:41
3/8 anonim válasza:
Néha elég csak átfesteni vele egy egyszerű képet, és máris úgy néz ki, hogy tátog a szádat. Néha el is túlozzák, és giccses lesz a sok, világító vonal rajta, meg persze nyomtatva sem látod olyan minőségben, mint a monitoron.
Egyébként meg nem vacak, és sok, egyetemet végzett művész is hódol a digitális festészetnek. Ráadásul megspórolod vele az anyagot és az anyagköltséget. Az effektek is új lehetőségeket nyújtanak, lehetséges festészeti előadásokat tartani vele, könnyebb tervezni és javítani a digitális felületen. És persze nem kell várni, hogy száradjon a festék.
2014. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Szerintem ami miatt jó
- olcsó
- rétegek módosíthatóak
- kis hely kell hozzá
Amire érdemes használni szerintem: reklám, concept art,vázlatok,gyakorlás
Ami hiányzik belőle és szerintem nem olyan értékes
- nincs benne anyag,ami az életszerűséget adja
- nem megismételhetetlen ,ezért maga az alkotás folyamata is más
2014. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Egyébként hozzátenném, hogy lehetséges kinyomtatni a digitális festményeket is. Erre való pl. a giclée; kiállítható, eladható minőségű képeket lehet kasírozni különböző felületekre. Hidd el, ha lett volna régen ilyen technika, Leonardo lett volna az első, aki kipróbálja. Vagy inkább az, aki feltalálja.
2014. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Nem ugyanaz anyaggal dolgozni vagy a végeredményt anyag szerűen kinyomtatni.
Ha akvarellel dolgozol akkor pl a festék folyása,száradása stb sok tényező miatt is lesz olyan a kép,amilyen. Ráadásul a festék pigmentekből áll, nem csak úgy piros meg sárga. Az olaj vastagabb a másik nem és ez mind befolyásolja a festő hozzáállását a festés folyamatához és hatással van a végeredményre is.
2014. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Persze, nem lesz pl. rücskös vászon nyomtatással, hacsak nincs megtervezve és 3d nyomtatással kinyomva. De meglehetősen életszerű a "festék" viselkedése, a színek keveredése digitálisan is. Talán illúzióromboló lehet, hogy csupa matematikai képlet az alapja a festőprogramoknak is, de felfoghatjuk érdekességképp is; mi mindent ki lehet hozni egy-egy függvényből. Mindenesetre elhamarkodott az az állítás, miszerint a digitális festészet értéktelen. Igenis ki kell használni az eszköztárunkat.
2014. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
És az emberek motiválja is hogyha már vett magának 20-30ezer forintért egy ilyen digitális rajztáblát akkor már igen is szán rá időt,energiát hogy gyakoroljon!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!