Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Észrevettétek, hogy egyre...

Észrevettétek, hogy egyre halványabbak a basszusok az újabb elektronikus zenékben?

Figyelt kérdés

A rendes, hangszeres zene többnyire képes rendesen megszólalni. Túl van lapítva, és néha a basszusgitár nyomja el a lábdobot, pedig fordítva megszokottabb és kívánatosabb, de általában jól sikerülnek a hangszeres zenei albumok. Ütnek, ha kell, és részleteiben is nagyon rendben van a legtöbb.


Tisztán elektronikus műfajokban viszont kong a mély, túlvezérelt külön-külön és egyben is minden sáv, a dobok egyáltalán nem szólnak sehogy, a hangszerelés sokszor hiányos, a zene eseménytelen, és sorolhatnám akármeddig, mi minden rontja ezt a tényleg nagyon egyszerű műélvezetet... A közös a mostanság kiadott elektronikus zenékben, hogy a mélyeit mintha a cica vitte volna el. Elfogyott a fölfelé a hangszínszabályzómon, és a legtöbb trekk még mindig nem hajlandó úgy szólni, mintha a dob és basszus is elkezdődött volna. Mire jó ez? Nálad milyen? És hát miket gondolsz? :)


2010. júl. 29. 02:24
 1/5 anonim válasza:
nekem nem tünt fel , de lehet , hogy csak szar számokat halgatsz
2010. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Könnyen lehet, hogy gyengén szóló, de egyébként okos darabokat is hallgatok, és néha várom, hogy elkezdődjön, mire rájövök, hogy csak a kraft hiányzik belőle. És világhírű mocskok kiadott darabjai, mixekben, albumon, egyenként, youtube-on... Még Deadmau5 is mintha kezdene félni a basszusoktól, de lehet, hogy csak belemagyarázom...
2010. júl. 29. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most ilyenek a trendek... fog ez változni biztosan.
2010. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ugyan.. a tisztán elektronikus zene mikor volt jó? :D ne röhögtess.. soha -.- a zene mondjuk nálam ott kezdődik hogy hangszerek kellenek hozzá... de ki hogy van vele. én nem akarok senki fölött sem pálcát törni :)
2010. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van igazad. Én is a szigorú és szomorú tények miatt csípem a korlátolt e-zenét. Néha művelem is, így valódi a tisztelet a nagy nevek felé. Komolyan nagy meló, és tényleg gányt könnyebb faragni. Ami persze ratyin felhangolt gitárral se lehetetlen :D


Aki énekelni nagyon jól tud, az gyönyörűen reppel, gyönyörűen hörög, stb. Legalábbis nem kell jelentős gyakorlással felkészülnie rá. Ilyesmi az elektronikus zene is. Érdemes zeneszerző fejjel ráérezni, hogy mitől döglik a légy ebben a műfajban. Akik elutasítják a műélvezetet ebben a kategóriában, azok (amíg ez így lesz) nem tudják meg könnyen a légy halálokát. Legalábbis én így gondolom :D


Mellesleg akusztikus, szimfonikus, vagy épp vad gitáros, netán elszállt kísérletezős zenében nagyon nem tapasztalom, hogy számítana a producer arra, hogy te vagy én "V" alakra állítva "hordjuk" az ekvalizerünket... Szal nem értem. Ennyi a mocskos amatőr a sokat keresők közt is már? Hígul a műfaj? Vagy a közönség hígul? (nem tartom lehetetlennek egyáltalán) Hogy látjátok ezt? :)

2010. aug. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!