Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megszeretném tanítani a...

Megszeretném tanítani a barátomat (lány, és TÉNYLEG csak barát :D) rajzolni. Milyen alapokkal kezdjem, ha ő tényleg csak átlagon aluli szinten rajzol, de én látom benne hogy van benne kézügyesség?

Figyelt kérdés

14 vagyok...tudom fiatalnak tűnik.

most leírom szerénység nélkül, bár hülyén angzik :) szóval ÉN nagyon jól rajzolok, jó a kézügyességem, és szinte mindent lerajzolok ha nem elsőre, de másodikra :) legjobban a portrérajzolás érdekel...ezt azért írtam magamról, hogy el tudjátok képzelni, hogy milyen a képességem

Szóval arra lennék kííványcsi, hogy milyen alapokkal lehetne vele kezdeni, mik lennének azok a fontosabb dolgok amiket el kellene mondanom neki?

Előre is köszi a segítséget! :D



2014. máj. 16. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudjuk, milyen a képességed, tudod, hány ember van, aki jónak tartja magát és gyenge? De OK, tegyük fel, hogy valóban jó vagy, bármit is jelent ez, hisz sok szint van :)

Az átlagon alulit sem fix szint, de nem baj.


Hajajj... Rengeteg dolgot kéne elmondani neki, az a helyzet. Egyáltalán miket akar rajzolni? Bár vannak általános dolgok, színelmélet, kompozíció, miegymás...

De az emberek nem kis része mindenáron embert akar rajzolni, ami kb. a legnehezebb... Én is ilyen vagyok. No ott ugye jön az anatómia, a flow, amit nem tudok magyarul, bár az is általánosabb, de pl. egyedülálló kockáknál vagy épületeknél nem jellemző... De alig említettem pár alapdolgot, rengeteg van.

Ő hány éves? S kérdés, milyen a hozzáállása, mert ha kezded, hogy rajzoljon kockákat és hengereket, ha egyszer embert akar, az lehet, hogy nem fogja szórakoztatni... Pedig ez is eléggé alap...

2014. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Szóval lány és csak (TÉNYLEG) csak barát...hmmm


Kezdd azzal, hogy tanítod hogy kell helyesen cerkát fogni :DD

2014. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár a 69%-os (:D milyen stílszerű) talán nem erre gondolt, ez valóban nem egy rossz ötlet. Az okosak szerint roppant fontos a helyes ceruzatartás, sokszor pedig jobb teljes karral rajzolni, nem simán csuklóból. No, ebben én se vagyok túl jó, nekem ezt éveken át senki se mondta. Bár az első években elég törvényszerű, hogy az ember vonalminősége nem jó, bárhogyan is tartsa a ceruzát vagy más eszközt (ugye egy ecsetet máshogy kell tartani, mint egy széndarabot, nemcsak ceruza van ám).

De itt is van mit mondani, nemcsak azt, hogy gyakoroljon. A sok tétova, keresgélő vonal nem jó, erről célszerű hamar lenevelni a kezdőt. Jó gyakorlat, hogy KEVÉS vonallal rajzoljon, gondolja át, hova teszi a vonásokat. A lendületesség lehet, hogy nem megy jól kezdőként, viszont a remegő vonalak se jók. Sokan már profiként a levegőbe húznak vonalakat, mielőtt elérnék a papírt, hogy egy stabilabb, kialakult vonal kerüljön oda. De az is jó, ha a kezdő legalább nem nyomja veszettül a ceruzát vagy más olyan eszközt, ami nyomásérzékeny... Elég akkor meghúzni a végleges vonalakat, amikor kialakult a helyük, ha már elsőre nem ment jól, mert miért ment volna...


Á, nem megy ez így, tényleg túl összetett a téma, én pedig nem vagyok jó tanár, azt hiszem.

2014. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindenképpen alap szinten, nem művészien, ő kért hogy tanítsam,

És amúgy kb ilyen szinten rajzolok...(a képen úgy tűnik hogy az orr kicsit fére van csúszva, de a valóságban nem):


file:///Users/Csabi/Pictures/iPhoto%20könyvtár.photolibrary/Previews/2014/04/26/20140426-194333/9Qu8Z1%25qQoSPjlyj36UIHg/Fotó%20-%202014.04.26.%207.41%20du..jpg

2014. máj. 16. 22:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt a képet elég kevesen láthatják. Próbáld képmegosztón keresztül.
2014. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a "megszeretném" egy kicsit mást jelent, mint amit írni akartál.

Freud erre mit mondana?

2014. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Látom a számtech nem megy annyira mint a rajzolás. :) Egy lokális fájlt, hiába linkeled, mi nem tudjuk elérni, mivel a te meghajtódon van. Töltsd fel egy fájlmegosztó oldalra például és küld el a fájlra mutató linket. :) (Bocsi hogy beleszólok, a rajzoláshoz lövésem sincs, csak mondom szólok én is :D)
2014. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4-es? nem tudjuk megnyitni a fájlt.
2014. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A gépeden levő file-t nem tudunk megnyitni, tedd fel valahova.
2014. máj. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
kompozíció, arányok, irányok(mondjuk kockológiánál a perspektíva), tónuskülönbség, kontraszok, ívek... hirtelen ennyit tudtam mondani:) nagy vonalakban persze
2014. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!