Tegyük fel, hogy egy kiadó elolvasta a kéziratom, és kiadná a könyvem. Nagyon kevés pénzt kapnék, de igényes lenne és talán eladható. Vagy válasszam inkább a magánkiadást, aminek ugye megvannak a hátrányai, de legalább anyagilag jobban megtérülne?
Nos, mi a mű? Mert ugye a Harry Potterből is egész jól megél a szerzője.
AZ első verzió jó. Viszont a példányszámot foglaljátok bele a szerződésbe. Ha netán nagy durranás lenne a könyved, akkor ne legyél egy szinte semmit sem fizető kiadóhoz kötve.
Nem feltétlenül kamu, de biztos, hogy az írója érdekelt a magánkiadásban. Azt ugyanis nem említette, hogy miután befizettél 500 ezret, még csak egy rakás könyved van. Se bolt, se reklám. Ki venné meg a magánkiadásos könyvedet?
Meg még ha el is adsz 500 darabot (erre esélyed sincs komoly médiahiszti nélkül), még mindig csak a kiadás árát hozta vissza.
Soha.
A.
Büdös.
Életben.
Nem fogsz eladni több ezer könyvet. Magyarországon nem. Ahhoz divattá kell válni.
Az egész cikk csak egy reklám. Ha fizetnek érte, örülj neki. De ha te fizetsz, még hülye is vagy. Sosem fogsz meggazdagodni a könyveidből, ahhoz túl keveset olvasnak ebben az országban. Ezt fogadd el, aztán írj a művészetért, jobban fogod érezni magad. Pláne, ha fizetnek érte.
Melyik kiadó fogadta el?
Jobb, ha kiadó adja ki a könyvedet, főleg azért, mert köthetsz olyan szerződészt, hogy utána ő forgalmazza is. Ha te nem vagy könyvkereskedő, akkor mindenképpen kell egy forgalmazó is.
Próbálkozz az AdLibrumnál, az egyik legkorrektebb kiadó, jól viszonyul a kezdőkhöz.
Köszönöm a válaszokat!
A kérdés teljesen elméleti jellegű, csak érdekel, hogy hogy működnek ezek a dolgok, mert sok egymással ellentmondó információt hallottam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!