Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen komolyabb verseket...

Milyen komolyabb verseket ajánlotok szavalóversenyre? (gimnázium)

Figyelt kérdés

Valami komoly, mély verset szeretnék elmondani, aminek igazi tartalma és hatása van. Eddig Poe A holló című versére gondoltam, de azt hiszem, nem ez a legtökéletesebb. Viszont valahonnan régről emlékszem egyre, amit sajnos sehol nem találok. Annyi maradt meg belőle, hogy egy sötét ház, talán szoba, és egy koponya volt benne. Ennek esetleg tudja valaki a címét? Mit tudnátok még ajánlani?

Előre is köszi! (:



2014. márc. 25. 17:52
 1/2 anonim válasza:

Nincs is annál rosszabb, mikor egy szavalóversenyen a szokásos tankönyvi verseket és tankönyvi költők verseit mondják el!

Gimnazista vagy, ne akarj 40-60 éves emberek megtört életéből mondani verset, mert nem úgy fogod megérteni, bármennyire is tetszik, bármennyire is megérted és mert nem fog úgy hozzád illeni, hogy az előadásodhoz passzoljon. Kb ez olyan, mintha lány szerepet fiú játszana :)

Én ajánlom neked, hogy olvasgass kortárs JÓ költőket, mert ők fiatalosak, maik, közérthetőek, frissítőek és ugyan úgy képviselhetnek súlyos dolgokat.

Ajánlom neked Erdős Virágot, Tóth Krisztinát, Parti Nagy Lajost, nekem ők voltak a kedvenceim, aztán Dsida Jenő is eszméletlen jó verseket írt :) Én őket ajánlom olvasásra.

2014. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erdős Virágot én is ajánlom, meg Adyt. De ne azt, ami kötelező, hanem nézz körül kicsit a művei között. Habár a Sem utódja kötelező és az is nagyon jó.
2014. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!