Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ma irodalom órán szó volt egy...

Ma irodalom órán szó volt egy német költőről, aki rendkívül pesszimista világnézettel rendelkezett. Ki lehet ő? A nevét sajnos elfelejtettem és nem írtam fel :/

Figyelt kérdés
Olyat is hallottam,hogy akik olvasták a műveit, volt köztük olyan aki öngyilkossági kísérletet hajtott végre,akkora hatást gyakorolt rájuk.
2014. márc. 20. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az egyik osztálytársadtól Facebook-on. Nem véletlenül találták ki. Vagy telefonon..
2014. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már mindet kérdeztem aki elérhető de egyik se tudja... nem volt az anyag része,csak szó volt róla,így senki sem írta fel
2014. márc. 20. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor legközelebbi irodalomórán kérdezd meg a tanárt. Költők közül elég sok a pesszimista. Német szakon végeztem, de még így sincs elképzelésem sem róla, kiről lehet szó.
2014. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát marad amit te mondtál második válaszoló. Azért köszi. :)

Egyébként Vajda János kapcsán került szóba,nem tudom ez segít -e.

2014. márc. 20. 20:42
 5/7 sörpocak ***** válasza:
Kérdező!! Majd írd meg nevem a költő nevét, ha megtudtad, mert ez engem is nagyon érdekelne. (előre is köszi)
2014. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:

Nem Goethétől Az ifjú Werther szenvedéseiről volt szó?

[link]

2014. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 : oksa

#6 : Nem róla, itt a magányon volt a hangsúly,azért került Vajda kapcsán szóba.

2014. márc. 20. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!