Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a versről?

Figyelt kérdés

Egy angyal vagyok,

Aki leszállt a földre

És csalódott az emberekben

Hisz megismerte

A sötét oldalukat.

Segíteni akartam.

De mindenki vak volt,

Süket és néma.

Mi kell ahhoz,hogy

Meghallják a kiáltásom?

Lássák a szenvedésem?


Mikor a remény is elfogy

Az érző szívekből,

Akkor tudjuk,hogy

Vége már mindennek.

De a remény táplálja

Az illúziókat.

És elkezdünk újra

Bízni az emberekben,

Még akkor is ha fáj.

Pedig tudjuk, hogy

Újra összetörtnek.


De megváltoztathatom

A világot.

Hitet adok az embereknek

Mosolyt az arcokra.


Angyalokat teremtek

Óriási szárnyakkal

Amikkel elrepülünk

A felhők fölé.



2014. márc. 4. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Mint vers nem tetszik, de mint a te versed tetszik.
2014. márc. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan jó. Hiányzik belőle a ritmus, rímeket sem igen látok. Valami ritmusa mindenképpen kell, hogy legyen, különben nem vers, hanem próza...

A másik gond vele, hogy túl közhelyes. Szerintem egy versben fontos, hogy ne a hétköznapi nyelvben használt kifejezésmóddal írjuk le a mondanivalónk, hanem attól üssön el, mert úgy lesz művészi.

Amúgy az alapkoncepció nem lenne rossz, hogy angyal vagy, aki leszállt a földre, és hitet akart adni az embereknek. És amit azt illeti a legeslegutolsó versszak még tetszik is, mivel elég elvont. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod újra, de ezúttal legyen kicsit ritmusosabb, és legyen elvontabb, kevésbé konkrét. Inkább írd körül a gondolatokat, mint hogy kimondod őket. Remélem tudtam, valamennyit segíteni.

2014. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!