Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez a vers valóban művészet?...

Ez a vers valóban művészet? Mert ilyet én is firkantok fél perc alatt!

Figyelt kérdés

A damaszkuszi út


Most, mikor ugyanúgy, mint mindig, legfőbb ideje, hogy.


Tandori Dezső, 1973



2013. nov. 12. 23:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. nov. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
És az is egy művészet hogy elemezzük a verset 3 oldalas esszében... Annyira hasznos az irodalom...
2013. nov. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor firkants!
2013. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha Tandori Dezső CSAK ezt írta volna, akkor nem lenne érdekes egyáltalán. De így más a helyzet.
2013. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

[link]

Az oldal harmada táján kezdődik.


+

[link]

2013. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4-esnek igaza van. Előbb írj annyit és úgy, mint Tandori aztán firkanthatsz ilyet is.
2013. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ez művészet, igen,

és nem, nem tudsz ilyet

erről a hiányos mondatról mi másfél órát elbeszélgettünk

ez az irodalom, sajnálom azt, aki nem tudja értékelni, és számára csak a fizika és a biológia szépségei léteznek.. nem szeretnék ilyen életet élni

2013. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-esnek

Nem emlékszem, hogy említettem volna, hogy milyen beállítottságú vagyok. Most közlöm, hogy semmi közöm nem volt és nem is lesz a reáltárgyakhoz :) Teljes mértékben humános vagyok és értékelem az irodalmat. Csak bizonyos részeit nem. Én sem szeretnék olyan életet élni, amilyet említettél. Egyik osztálytársam viszont olyat él. Sajnálom is. De nem zavar, programozzon csak, ha örömet lel benne.


Véleményem szerint a művészetben a művet olvasó ember beállítottsága és felfogóképessége dönti el, hogy műalkotásként értékeli-e a művet, vagy sem.


Számomra ez a vers első olvasatra egy drogos által péntek éjszaka írott szöveg. 5-ösnek köszönöm a verselemzést, így már megértettem, hogy miről szól a vers. Sajnálatos módon, mivel még nem tanultuk, semmiféle tudásom nem volt Tandori Dezső munkásságával kapcsolatban, csak véletlenszerűen kinyitottam a szöveggyűjteményt és ezt találtam. Mindenesetre letaglózott Szabó Lőrinc és Márai Sándor után. Elkeseredtem, hogy milyen szörnyű utolsó órák várnak rám.


A megértéstől függetlenül még nem tartom kiemelkedő alkotásnak. Meg is indoklom. Számomra a művészet az érzelmek kifejezését jelenti, és ebben ezt nem találtam meg. Ebben a versben egy eseményre utaló hiányos, cím nélkül értelmezhetetlen szöveg van.

Nekem az a műalkotás, melynek hatására érzelmek kelnek útra a lelkemben. Szeretet, boldogság, szomorúság, letargia stb.

Nem egy alkotót és múvet tudok felsorolni, melyek elérik ezt a hatást. És most nem csak az irodalomról van szó.


Ettől függetlenül még lehet, hogy jelentést hordoz ez a vers, de számomra nincs érzelmileg értékelhető motívuma.


Ja és, hogy nem tudok ilyet írni. Maradjunk akkor a keresztény vallásfilozófiánál. Találd ki, mire vonatkozik a következő általam fél perc alatt firkantott "vers".


Fel az égbe


Egy volt, s lesz sok, nekünk egy.

2013. nov. 13. 19:10
 9/19 A kérdező kommentje:
Könnyű kitalálni, de hát a kérdésben szereplőt is könnyű volt, a cím alapján.
2013. nov. 13. 19:11
 10/19 anonim ***** válasza:
Az.
2013. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!