Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyennek tartjátok a versem?...

Gyémántlány kérdése:

Milyennek tartjátok a versem? Őszinte válaszokat kérek, és tanácsokat, hogyan fejlődjek a versírásban!

Figyelt kérdés

Vers dédiről


Tengernyi könny csordult le arcán,

De végre nem sír már soha.

Néha nem értem miért volt vele

A sors sokszor oly mostoha.


Mindig hívott, menjek sütni!

Konyhatündér volt biz ő.

Úgy tudott forogni-sürögni!

Ragyogott az étkező!


Emlékszem, hogy nézegettem

Vele régi képeket.

De minden egyes fénykép fáj így,

Most, hogy velem nem lehet.


Volt nála sok csokoládé,

Linzer, ezer sütemény

De nem kellett!

Evés helyett vele sétálgattam én


Sokszor mondta, „légy jó kislány,

Szeresd mindig a mamát”

Én meg sose voltam hitvány,

Ha tudtam, dédanya lát.


Azt mondák a rokonok mind

„Csalánba nem üt a mennykő!

Hogy dédi meghal? Nehogy azt hidd!

Nem olyan fajta ám ő”


Pár hónappal később aztán,

Dédi kórházba került

Nem ragyogott mosoly arcán

Szemébe életkedv nem ült


Ekkor bizony rájöttünk mind,

Nem fog felépülni már

Lassan, de múlt az élet

Ahogy múlik el a nyár


S most hideg föld takarja testét,

Nincsen többé dédanya

A sírban tölt minden estét

Ezer csillag nézi ma.


Tudom, sok helyen nem tökéletes, de azért írtam ki, hogy tanuljak a véleményetekből, ezért kérlek normális stílusban fogalmazzátok meg a hozzászólásokat! Köszönöm!



2013. szept. 6. 21:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá! Te tehetséges vagy. Hogy a nevedre utaljak: egy csiszolatlan gyémánt. Nem tudom, hány éves vagy, de nyilván nagyon fiatal. Megvan benned a költői érzékenység, látom a formafegyelmet is. Messze van ez még a tökéletestől, de jó úton haladsz. Olvass minél több 20-21. századi költőt: Weöres Sándort, Pilinszkyt, Csoórit, Kányádit, Nemes Nagy Ágnest és így tovább. Tanulj tőlük, és keresd a saját hangodat. Lesz ebből valami. Ezt hivatásos íróként mondom.
2013. szept. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik! :) ügyes,bár még van mit csiszolgatni,de ne hagyd abba,és soha ne más véleményével írd a verseidet,mert az már nem teljesen te vagy. :)
2013. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!