Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyennek tartjátok a versem?...

Gyémántlány kérdése:

Milyennek tartjátok a versem? Őszinte válaszokat kérek, és tanácsokat, hogyan fejlődjek a versírásban!

Figyelt kérdés

Vers dédiről


Tengernyi könny csordult le arcán,

De végre nem sír már soha.

Néha nem értem miért volt vele

A sors sokszor oly mostoha.


Mindig hívott, menjek sütni!

Konyhatündér volt biz ő.

Úgy tudott forogni-sürögni!

Ragyogott az étkező!


Emlékszem, hogy nézegettem

Vele régi képeket.

De minden egyes fénykép fáj így,

Most, hogy velem nem lehet.


Volt nála sok csokoládé,

Linzer, ezer sütemény

De nem kellett!

Evés helyett vele sétálgattam én


Sokszor mondta, „légy jó kislány,

Szeresd mindig a mamát”

Én meg sose voltam hitvány,

Ha tudtam, dédanya lát.


Azt mondák a rokonok mind

„Csalánba nem üt a mennykő!

Hogy dédi meghal? Nehogy azt hidd!

Nem olyan fajta ám ő”


Pár hónappal később aztán,

Dédi kórházba került

Nem ragyogott mosoly arcán

Szemébe életkedv nem ült


Ekkor bizony rájöttünk mind,

Nem fog felépülni már

Lassan, de múlt az élet

Ahogy múlik el a nyár


S most hideg föld takarja testét,

Nincsen többé dédanya

A sírban tölt minden estét

Ezer csillag nézi ma.


Tudom, sok helyen nem tökéletes, de azért írtam ki, hogy tanuljak a véleményetekből, ezért kérlek normális stílusban fogalmazzátok meg a hozzászólásokat! Köszönöm!



2013. szept. 6. 21:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10 Azért, mert amit itt energiát beleöl egy számára nem jó dologban, lehet hogy más területen meg csillagként tündökölne csak elveszi ez a figyelmét.
2013. szept. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
de egészen konkrétan mi a baj a versel, most már tényleg érdekel.
2013. szept. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
én nekem tetszik ez a vers!!!:)
2013. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem azokat a kommentelőket, akik egy zseni verseihez hasonlítják az én amatőr próbálkozásomat. Olyan ez, mintha egy régi, elavult kamerával készített fotót egy profi fényképezőgéppel fotózott képhez hasonlítanánk. Nem lehet igazságosan dönteni, csak, ha megvizsgáljuk, hogy az adott korban milyennek számít az a kép. Én ezt a verset 10 évesen írtam, fájdalomból, és nem azért, mert olyan nagyon tehetséges vagyok benne. Mellesleg nem gondolom, hogy Ady gyerekként írta a legszebb verseit, hiszen neki is meg kellett érni. A legszebb költeményeket szerintem azok tudják megalkotni, akik sokat tapasztaltak, rengeteg mindent ismernek. Az én akkori gyermeki tudatlanságom alkotta vers sosem lehet (nem azért, mert nem vagyok tehetséges, csupán a tapasztalatlanságom miatt) olyan mély, olyan tüzes, mint egy idősebb, nehéz életű emberé, akinek nem a pillanat fájdalma, hanem az élet fájdalma tükröződik a versein.

Azért köszönöm a kommenteket, örülök, hogy van, akinek tetszett.

2013. szept. 7. 10:09
 15/22 anonim ***** válasza:
Na akkor hogy ne legyek igazságtalan olvastam én itt a gyakorin olyan verset, amit szintén egy 10 éves írt, és baromi jó volt! Olyan kellemes érzés járt át, éreztem hogy ez egy valödi tehetségtől származik. és szinte minden válaszolónak tetszett. Én nem akarok neked rosszat, csak azt gondolom, mindenki találja meg azt, amiben jó. Szerintem neked ez nem az írás, Ennyi.
2013. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Be is linkelem neked a verset, amit mondtam. Érzed, mennyire természetesen siklik át az agyon? Érezni, hogy semmi erőlködés nincs benne, ez jött egy valódi tehetségtől. http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..

Belőle például lehet igazi költő.


Itt egy másik, ami egy kezdetleges próbálkozás, de van benne fantázia: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


Nem tudom, érzed-e a különbséget a saját és a belinkelt versek között.

2013. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*hogy egy valódi tehetségtől jött
2013. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem igazán érzem, mi jó az első versben annyira, de elfogadom, hogy neked tetszett. A második már jobb, abba van fantázia.

Na, de hát az elsőhöz még van hozzáfűznivalóm: Egy szép élményt, legyen az egy kedves állat (lásd, a pillangó a versben) egy nyaralás, vagy teljesen mindegy, a lényeg, hogy vidámságot ír le, egy tízéves gyerek szemével könnyebb leírni, mint egy fontos ember elvesztését, akihez nagyon közel állt. Egy tíz éves kisgyerek az élet szépségeit már közelebbről ismeri, mint a halált, az elmúlás, a végzet még szinte elképzelhetetlen számára. Ezért írtam olyan fantáziátlanul, elképzelésmentesen, mert tényleg képtelen voltam elképzelni, hogy a dédim nincs többé. A kedves emlékeim felidézése is fájdalmas volt, és ezt a fajta fájdalmat tíz éves fejjel nem lehet visszaadni. Belül sokkal jobban szenvedtem, de nem tudtam leírni! Képtelenség volt. Egy kedves dologról (pillangó) könnyeben írtam volna, hiszen arról az állatról az embernek a könnyedség, a boldogság és a szabadság jut az eszébe. Tíz évesen az ember ezeket már ismeri. A halált meg, ugye nem.

Vannak rím nélküli versek, azokba jobb vagyok, ez tény és való, kívülállók szerint a leírásaim, prózai szövegeim szépek, és tartalmasak. Lehet, hogy a rímelő versek nem nekem valók, de az, hogy ez a vers miért nem lett olyan, mint az a pillangós vers, annak megvan az oka.

2013. szept. 7. 11:01
 19/22 anonim válasza:

Ez szerintem nem egészen vers, ez inkább dalszöveg. De nagyon jó dalszöveg! Nekem verset néha sikerül írnom, dalszöveget nem nagyon, valahogy nem sikerül az, hogy ne legyen túl elmélyült, filozofikus, stb. de mégis jó, és hatásos legyen. És emiatt bajban is vagyok, mert zenélek, és nincsenek dalszövegeim...


Esetleg megpróbálhatnál errefelé is menni, már ha van zenei beállítottságod, vagy van kivel muzsikálni.


Üdv, egy írópalánta, aki állítólag menő prózákat ír :)

2013. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :))
2013. szept. 7. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!