Ha a rajzolás terén elképesztően gyenge vagyok (még gyerekkoromban is hírhedten pocsék rajzokat készítettem), meg tudna-e tanítani valaki valamilyen szinten rajzolni és lenne-e erre jelentkező? 24F
Igen, tanulható a rajzolás (ha nagy művész nem is lesz belőled, a fényképről másolást meg tudod tanulni).
Konkrétan rajztanfolyamot én nem tudok tartani neked, de szívesen adok tanácsokat, főleg ha küldesz át rajzokat.
Egyébként én még nem olvastam, de a jobb agyféltekés rajzolás könyv elérhető neten, sokan dicsérik ezt a módszert, szerintem érdemes lenne megnézned.
Valamilyen szintű fejlődést természetesen el lehet érni szorgalmas gyakorlással és egy jó tanárral, de az út hosszabb és rögösebb lesz, mintha lenne hozzá tehetséged is. Léteznek rajz szakkörök felnőttek számára, én akkor jártam, amikor a képzőnek a felvételijére készültem, oda is járt egy 35 év körüli nő, aki hozzád hasonlóan egyszerűen kitalálta, hogy meg szeretne tanulni rajzolni. A képei, amíg én oda jártam, sosem voltak olyan jók, mint a többieké (mindenki más felvételire készült vagy máris művészettel kapcsolatos felsőoktatási intézménybe járt), de a maga módján azért fejlődött.
A szakkör viszont elengedhetetlen. Még aki tehetséges, az sem tud igazán fejlődni úgy, ha csak otthon, képek másolásával és könyvekből tanul. Élő modellről kell rajzolni, plusz a szakkörön a tanár el is magyarázza a dolgokat.
Szóval hajrá, keress egy szakkört, és láss neki! ;)
Sok művész szerint nincs is olyan, hogy tehetség ;) Ezzel nem értek egyet, mert van, de meg lehet tanulni anélkül is, a lényeg úgyis a sok munka, rengeteg idő és energia rááldozása, ha tehetséges vagy, ha nem. S nagyon fontos a kitartás, kegyetlenül nehéz éveken át próbálkozni s még mindig roppant bénának lenni és 100 óra után sem emlékezni az izmok pontos helyére (nekem még az efféle memóriám is béna, nemcsak a kezem ügyetlen. a normál memóriám, amivel az iskoláimat végeztem és verseket tanultam, nagyon jó volt. nehéz dolgok ezek)... De meg tudsz tanulni rajzolni, ha akarsz és teszel érte, még a kreativitás, fantázia is fejleszthető, bár bizonyára ott is sokat jelent, ha eredetileg jó vagy benne.
Portrék... A legnehezebbet választottad a népszerű témák közül... Akárcsak én. Gyerekkori pocsék rajzok? Erről tudnék mesélni. 7 évesen sokkot kaptam a saját rajzomtól és 20 évre abbahagytam a rajzolást (kivéve a rajzórákat, de az nem valami nagy dolog). Utána jött a szakkör, ami enyhén érdekes volt s nem igazán segített. Igazából az emberen magán múlik a dolog, tutorialt, könyveket, akár netes közösséget és mentort is lehet találni... Ha csak ugyanazokat a kis izéket rajzolgatod ugyanúgy, gyáván, a komfortzónádból nem kilépve, nem fejlődsz. De ha megragadod, amit lehet, akkor otthon is elég jó lehetsz, mindenesetre pár nagyságrenddel jobb, mint egypár általam valaha ismert webgrafikus (hihetetlenül gyöngék képesek létezni kis hazánkban).
Én ugye még kezdő vagyok, bár jó lenne egyszer mentorkodni, ah, sose jön el az az idő... Ha kritikusra lenne szükséged, jelentkeznék, nagy gyakorlatom van portrék ízekre szedésében, lehet az majdnem profi is, jó szemem van a hibákhoz. Jó hát kezdőknél nem vagyok olyan kegyetlen, kivéve, ha az a kezdő én vagyok.
Pár tippet adhatok azért, de leginkább végtelen sokat tudnék beszélgetni a portrérajzolásról. Elméletben elég sokat tudok róla, másolni is megy, a saját munka a problematikus, kivéve esetleg, ha ihlehett állapotba kerülök.
Akárhogy is, köszi, hogy a kérdésed rávett arra, hogy megnézzem a nem túl régi rajzaimat. Újra el kell kezdenem, néha már egész kezdett valami értékelhető születni, ami remek érzés...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!