Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyiért koncertezik :...

Mennyiért koncertezik : Essemm, Mr. Busta, Hősök, Vészk'járat, és hasonló MCk, csapatok?

Figyelt kérdés
Csak olyan válaszoljon, aki tudja is.. :)

2013. máj. 19. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
ez miért művészet?
2013. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért, nem az?
2013. máj. 19. 17:00
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

remélem nem veszed kioktatásnak, de az miért művészet, hogy király vagyok, gazdag vagyok és mindenki egy gyökér, aki rappel rajtam kívül és annyit káromkodok, mint állat-mert az menő.

Ez művészet?! A magyar hip-hop 90 %-a sehol sincs a hip-hop-tól! Nem hogy művészet? A művészet az a Akkezdet Phiai..

De vannak még jó MC-k rajtuk kívül, de ők tényleg született költők.

Busta: álgengszter, szövege technikailag gyenge közepes, a szövege témája ki a f*szt érdekel, másrészt meg miért ez a téma? miért nem lehet valami értelmeset mondani a szokásos arcoskodáson kívül??

Essem nem rossz, szerintem megüti azt a szintet, amit a fiataloknak minimum kéne rap-et hallgatniuk. Ettől függetlenül nem jön be, de nem utálom.

A Hősök nagyon csúnyán eladta magát egy kritikáán aluli szöveggel és rajoskodással:

"Oké szó fel, vállról indítható verbál rakíta

Én sebesen haladok míg más alig dzsal"

1. nagyképű, "igazi menő szöveg"

2. RÉMGYENGE

2013. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

2 rémgyenge rímalkotás.

A Vészki egész tűrhető, Siska kifejezetten ügyes. A többi átlagos kb.


Nem azért írtam le, hogy bántsalak, de fel nem tudom fogni, hogy miért ilyen vakok az emberek? Miért az érdekli őket, hogy ki mekkora gengszter? stb.

2013. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Essemm és Busta-val kapcsolatosan mindenhol megosztó vélemény van. Én szeretem őket, azért is írtam, de mondjuk osztom, hogy a Hősök eladta magát, s.zar emberek. Vészk. nem annyira rossz, 1-2 számot hallgatom, de igazából csak a kíváncsiság miatt írtam őket.

AKPH-ról meg megvan a véleményem. Egyáltalán nem tetszik, hogy kábítószerezésre biztatják a fiatalokat, meg a halandzsájukat csak azok értik 'akik be vannak tépve' (és erre a legbüszkébbek.) Arról meg végképp ne mondjak semmit, hogy az akarja bizonygatni nekem, hogy magyar költőktől tanult, stb, akinek Dávid csillag van a lemeze borítóján.

Ha másban nem is (kinek mi a lényeg) Busta Zsé meg Essemm legalább nem a füvezést hirdeti, meg semmilyen emberek nem pénzelik őket.. Ez van akkor, amikor s.zarból várat..

2013. máj. 19. 21:12
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Remélem kultúráltan meg tudjuk beszélni a dolgokat. :)


Szerintem azzal, hogy Bustára mondott kritikámra(hogy a gengszterkedéssel menőzik) nem adtál rendes választ, csak "hát nekem bejön" (nem így volt szószerint csak lusta vagyok visszanézni)

Rosszul látod szerintem az egészet. Szerintem Te egy olyan Busta-rajongó vagy, aki nem azért szereti, mert egy strici, hanem csak tetszik a zenéjének akkusztikai hatása, csak nem mered beismerni, mert Te is látod, hogy valami nincs rendben, de tetszik, ezért vaknak tetteted magad.


Az AKPH.. nos, ők valóban füves zenéket írtak ezerrel(nem biztatták a népet a füvezésre, csak erről írtak pár számban) 2003-ban.. Mindenesetre van valami abban, amit mondasz, de azok a számok az ezredforduló környékén(sokuk előtte) készült. A srácok hazatértek Amerikából-17-18 évesek voltak- és akkor ez volt a menő.

Attól függetlenül már azok a számok is -formailag- kiemelkedtek a magyar rap-ből(ki írt BÁRMIKOR keresztrímeket, mássalhangzós asszonáncokat egy számba?)

Meg akarták mutatni, hogy lehet ezt így is, heló.(azóta senki nem próbálta meg)


A 2010-es Kottazűr pedig már sokkal érettebb és egy szám se szól a füvezésről és nemcsak formailag van ott a szeren, hanem zseniális gondolkozásmód. Ha ez nem tetszik, akkor semmi. Akkor csak egy elvakult rapfenomén vagy, aki nem tudja mi az a költészet.

Az AKPH sorait unokáink memoriterként fogják tanulni. A Slam poetry-ket megnézed, sokkal komolyabbak már és nem azok a tinédzser-szövegek, amik régen voltak. Költők, ponty.

2013. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Jaa, a logóról: kit érdekel, hogy zsidók, ha királyak??

Miért kell lenézni a zsidókat? Mi a baj velük?

Ha az, hogy hirdetik, akkor nem, nem hirdetik. Mert benne van a logóban a négy betű.

Emellett nem is zsidó kultúrájuk van, anyai ágon azok félig. Saiid azt mondta, nem szándékos volt, hogy olyan, és tudták, hogy nagy balhék lesznek belőle, de úgy hagyták. Nem hirdetik. És ha hirdetik, mindenki el tudja maga dönteni, hogy tetszik-e neki a zsidóság vagy sem.

2013. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Kb. 80 ezer.

Nem értem miért kell lenézni valakit azért mert zsidó!

Akkezdet Phiai nem cionisták szóval nem értem mi a baj velük!

Ha valami zsidó az már rossz?? Tehát a golyóstollat sem használod mert zsidó találmány!?


A füves számaik nem buzdítanak a füvezésre.

A 2 félnek elég durva háttértartalma van.


Ne ülj a jointon Saiid!

Azt hittem, hogy már nem szívsz...

Én is azt hittem...


Gyűlölet

2013. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nya végre. valami okos, igaz őt is én hívtam :D
2013. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én tégedet nem ismerlek.

Csak a barbár fiúk és a kezdet fivérek

ilyet szabad mert ez csak részben kkezdet.

2013. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!