Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kéne egy kis segítség az Egri...

Kéne egy kis segítség az Egri csillagokhoz holnapig! Mi utal arra a regényben, hogy az író nem csak az ellenséget, hanem az embert is látja a törökben?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm:)

2013. máj. 16. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Holnapig? Aztán visszaadod?:)
2013. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, holnapra kell:D
2013. máj. 16. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:

ti is levagytok maradva irodalomból.. már rég lecsengtek az egricsillagos kérdések....



a könyvet el kellett volna olvasni, mert csak frissen olvasva lehet erre a kérdésre válaszolni, mert gondolom egy fogalmazáast kell belőle rottyantani nem csak egy mondatott...


és még az olvasó napló se segít....


az egyetlen momentum erről nekem ami egy híres jelenet, hogy az elrabolt kincsek között találnak egy török kisgyereket, és az ostrom végén vissza adják az anyának.. ha jól emlékszem egy asszony menti meg a férfiaktól, valami olyan felkiáltással hogy ez csak egy gyermek ő nem ártott nektek, vagy valami ilyesmi...

2013. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Régen olvastam már, de szerintem azt jelentheti, hogy nem ábrázolja egyetemesen gonosznak a törököket, hanem megmutatja, hogy ők is emberből vannak. Vannak céljaik, erényeik, gyengeségeik, és élik az életüket, ahogy tudják.
2013. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4/4 igen erre gondol, csak ezt példákkal is kell mutatni , történetekkel a regényből, amit ugye csak akkor tudna a kérdező megtenni ha elolvassa
2013. máj. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. máj. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!