Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehet valaki jó fotós, ha...

Lehet valaki jó fotós, ha nincs érzése a technikai részéhez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igazán, hiszen nélküle nem tudod szándékossá olyanná tenni a képet,amilyennek szeretnéd.
2013. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosság és évekig történő tanulás, szakmai alázat és kitartás nélkül esélyed sincs. A felszerelést használni képes szakmai tudás nélkül nem.
2013. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
igen
2013. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pedig nem.
2013. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Arkhia válasza:
100%
A technikai részt meg lehet tanulni, a jó szemet hozzá nem. Nem kell okvetlenül műszaki zseninek lenni hozzá, de meg kell tanulni, az meg ha tényleg akarod, menni fog, legfeljebb kicsit lassabban.
2013. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bogoj ***** válasza:
68%

attól függ, mit értesz technikai részek alatt.

azt, hogy hogyan működik egy fényképezőgép, nem kell tudni. azt, hogy mit hogyan kell beállítani, és a beállítások a kép milyen módosulását vonják maguk után, azt viszont nem árt. lehet automatán is képet készíteni, viszont akkor a végeredmény majdnem biztos, hogy nem olyan lesz, mint amit szerettél volna.

2013. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"azt, hogy hogyan működik egy fényképezőgép, nem kell tudni."


De igen kell, különben nem fogod tudnia, hogyan befolyásold úgy a működését, hogy az neked tetsző végeredményt hozzon. A technikai része néhány év alatt megtanulható, a látásmód is fejleszthető, de nagyon-nagyon sok munka, idő és pénz megy rá ha az ember komolyan gondolja és nem csak létrehoz egy "bélafotográfi" oldalt a Facebookon miután megvette az első dSLR belépő kitjét némi aprópénzért (2-300e) és lefotózta az első virágot amit meglátott amitől aztán pár laikus elájult mert milyen tehetséges.

2013. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Ha magadnak kattintgatsz egy 30ezer ft-s fényképezővel, nem kell érteni a működését. De egy negyedmilla feletti gépnél, aki tényleg jó fotót akar csinálni, ott már tudni kell, hogyan működik a gépezet, mely beállítás hogyan hat az elkészült fotóra, stb.


Ráadásul ha a technikai részt nem érted, azt sem fogod tudni, milyen gépet használj (milyen lencséket vegyél hozzá..stb.)

2013. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Arkhia leírta a lényeget.

- A jó téma felismerése inkább érzék, mint tanulható tudás, de biztosan fejleszthető.

- Van fotós, aki megcsinálja a témát (beállít, átrendez, stb.). Ha elég jól csinálja, akkor ez nem lesz észrevehető az elkészült képen.

- A legtöbb digitális gépnek meglepően jó az automatikája. Míg régen a manuális gépeken minden be kellett állítani, majd idővel az automata gépek esetében állt az, hogy az esetek 90%-ában jó, csak a többiben kell állítani, korrigálni. Ma ez talán még több, de sosem lesz 100%. Mindig van olyan téma, amihez csak kézzel lehet jól beállítani a gépet. Ehhez kell a technikai tudás, és tapasztalat. Nem kell ismerni a fénytechnikai képleteket, kis odafigyeléssel észre lehet venni az összefüggést a blende, zár, érzékenység értékek, és a képen látható eredmény között.

- Az igényesség viszont elengedhetetlen. Ha a kép nem sikerült, akkor azt ki kell dobni, ill. újra kell fotózni. Szinte bárhol is mutatja be az ember a képeit (legyen az akár pályázat, verseny, család, weboldal, fb) illendő leválogatni a rosszakat, ismétlődőket.

2013. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen merem állítani, hogy nem! A jó fotóst és az automatikát nem lehet együtt említeni! Technikai hozzáértés nélkül,nem ismerve a gép adta lehetőségeket, vagy éppen korlátokat, csak az automatikára hagyatkozva nem éppen a jó fotósra vall. Némely esetben az automatika képtelen egy jó felvétel elkészítésére, ilyenkor marad a jól bevált manuális beállítás. Technikai tudás nélkül mindezt, hogy tudod megoldani? És akkor még nem volt szó egy mútermi lámpa park működtetéséről. Nézz körül a neten és fakadj sírva, a képek nagy része a Del gomb alá való, persze az "alkotók" szerint a világ legjobb képei.Olyant, csak a magukat fotósnak tartó emberek mernek állítani, hogy nem kell tecnikai érzék és tudás a fényképezéshez! A fotózás, a jó fotó készítése nem az exponálógom lenyomását jelenti! Tudomásul kell venni, hogy a fényképezés egy szakma, amit meg kell tanulni! Más szakmákra sem jellemző a technikai ismeretek hiányában, eredményes munkavégzés. A legkevesebb az, hogy az alapokat meg kell tanulni és géphez adott használati utasítást, nem felszínesen elolvasni, még az első expozíció elött! Mit és hogy akarsz addig "alkotni" amig a techikát nem tudod rutinszerűen használni, kezelni? Némi szakmai alázat, tanulás, aztán majd a nem elfogult közönség eldönti, hogy mennyire vagy jó fotós! Bár tudom, hogy aki az exponáló gombot kétszer lenyomta, már jó fotósnak tartja magát! Mindezeket negyven év hívatásos fényképész szakmai tapasztalatával merem leírni, nem egy gépet használtam, különböző típusokat, de mindegyik használatát meg kellett tanulni. A fényképezés technikájának alapjai viszont géptől, típustól függetlenek, de ezeket meg kell tanulni!
2013. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!