Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a matyó...

Mi a véleményetek a matyó minta lázról? Mostanában mindenre rápakolják, ami szerintem azért túlzás.

Figyelt kérdés
Pl autón is láttam már.
2013. ápr. 10. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkalta rosszabb divathullámok is vannak, lásd fültágító, kilátszó alsónadrág, szembe lógó haj, ésatöbbi. Engem nem zavar.
2013. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kalocsai mintát szokás inkább, de matyóval is találkoztam már. Engem is zavar. Motorra, autóra, meg ruhára, ahol csak és kizárólag ez a minta teljes terjedelmében, szerintem nem való. A hagyományokat ápolnunk kell, na de ez már kicsúfolása véleményem szerint...

Az elsővel is egyetértek, vannak ennél rosszabbak is.

2013. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, vannak rosszabb dolgok is,csak most megint találkoztam eggyel.


Előző:igen, engem is a teljes terjedelmes zavar leginkább autón,motoron. Igazából ez a minta azokhoz a tárgyakhoz kapcsolódva mutat jól,amikhez kitalálták. Pl egy lovaskocsin,ami íves ,cirádás kidolgozású jobban el tudnám képzelni ezt a mintát,mint egy ferrarin:)

2013. ápr. 10. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszként , csak egy tanulságos történetként ! Fiatal (ruha)tervezők segítésével foglalkozom. Két évvel ezelőtt egy tehetséges tervező-tanonc behozta a terveit . Megvalósítottuk azokat , majd a soros divatbemutatón kifutóra is került , kevés sikerrel . Ugyanezeket a terveket , most már kiegészítve "álmagyaros" motívumokkal felvonultattuk egy országos versenyen , ahol helyezést ért el . Nincs semmi bajom a magyar motívumok felhasználásával , modern környezetben , újraértelmezve őket , finoman használva , de az a probléma , hogy az állami pénzek forrása és a jó ízlés ma még nem járnak kéz a kézben , lásd például az elmúlt két olimpia provokálóan rossz formaruháit , de más hasomló példák garmadáját is lehetne példának hozni .
2013. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ezaz lehet ezt úgy is csinálni,hogy nem itt a minta,aztán csókolom,mert most ez a menő. Meg kell teremteni azokat a környezeti elemeket,amelyek segítik illeszkedni a mintát az adott tárgyhoz stb..
2013. ápr. 10. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Divathullám az is, amikor drága anyanyelvünket sz*rul használják, nem írnak heylessen + mindnfél szlenget hsznak, malymojják az amcsit, ami tök okés, de nem kénne míndíg ezt tolni. Nem szessen taliznék ilyenokkal, mer az gáz és nem karaj, vágod? Öccsém, mos' naon felb*sztam a agyam, vágod? Kened? Na, ez má túmegy mind'n 6áron, ami naon durva. Na, lépek, csácsumm! Písz!
2013. ápr. 17. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!