Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tudnám itthon fejleszteni...

Hogy tudnám itthon fejleszteni a rajztudásom?

Figyelt kérdés

Minden álmom,hogy képregény-,mangarajzoló legyek,s ami azt illeti sokmindent el is követek érte.

Járok rajzszakkörre,itthon 2-3 órán át rajzolok,festek,rengeteg képregényt,mangát olvasok,sok How to draw.. videót nézek,olvasok szakkönyveket.

Ezeken kívül,hogyan tudom fejleszteni a rajztudásom tanár nélkül?


Előre is köszönök minden hasznos/értelmes választ! :)



2013. febr. 23. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahogy leírod, szerintem minden lehetőséget használsz, amit tanár nélkül lehet.


Talán annyi, hogy én kicsit magasabbra tenném a mércét, mint a mangák, aztán ha mégis tetszenek a mangák, akkor mindig ott lesz a lehetőséged, hogy azt rajzolj.

2013. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi! :)
2013. febr. 23. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom, hogy nézz utána a jobb agyféltekes rajzolásnak!
2013. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Esetleg próbáld ugyanazt a dolgot többször is lerajzolni, így a mozdulatok jobban ,,beégnek'' az agyadba. A másolás is jó gyakorlásnak! Persze csak egy ideig... de ez után már automatikusan jönnek a különböző megoldások egy-egy képnél ;) Hajrá!
2013. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne vessétek meg annyira a mangákat, most végeztem a művészeti egyetemen, és szinte mindenki rajzolt mangát a csoporttársaim közül. Ez is csak egy rajzstílus, semmi hátrányod nem lesz belőle hogy ilyet is tudsz. Eg yjó rajzosnak minden stílust tudnia kell megrajzolni.


Egy jó manga rajzoló nagyon jól tudja a perspekítvát, a rövidülést. Ehhez érdemes sok városképet rajzolni, megtanulni a persektíva szabályait. Meg kell tanulnod mérni a ceruzával, mind szöget, mind arányokat.

Kezdetnek pl. rajzolj puszta vonalakkal (!!!) üres polcot vagy szétdobált A4es fehér lapokat a földön. Másolhatsz építészeti tankönyveket is.


A mangához nagyon fontos a dinamikus figuraábrázolás. Ezt lehet például fejleszteni krokizással. Menj ki rajzolni egy játszótérre vagy sportcsarnokba, egyéb olyan helyre ahol gyorsan mozgó emberek vannak. Minden rajzra van 10 másodperced, megfigyelni előtte még 10. Gyorsank kell lenni. Ez fejleszti a lazább vonalvezetést és a rajz dinamikáját is. Mondjuk napi 20-30 darab elegendő.


A mangákhoz kell még a drapéria rajzolás. Rajzolj fehér lepedőket erős fénnyle megvilágítva, árnyékolva.

2013. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

A Jobb agyéltekés rajztangolyamon már gondokoztam,a könyv megvan,bele-bele olvasgattam,most majd elolvasom.

Elég a könyv,vagy azért az nem ugyan olyan,mint a rendes tanfolyam?

2013. febr. 25. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!