Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Leírná valaki Emily Bronte:...

Leírná valaki Emily Bronte: Üvöltő szelek című regényét pár vázlatpontban? (nem kötelező olvasmány miatt)

Figyelt kérdés

A lányomnak szeretnék venni pár olyan könyvet, amiből az íráskészsége a szókincse és talán az érdeklődési köre is gyarapodhat. Olvastam erről a könyvről pár helyen (internet, könyvesbolt), de szeretném, ha ti is felvázolnátok nekem. És esetleg személyes véleményt is mondhatnátok.

Előre is nagyon szépen köszönöm minden kedves válaszolónak!


2013. febr. 14. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idös a lányod? Mert ez nem igazán könnyü olvasmány, nekem az összes Bronte-könyvek közül ez volt a legkevésbé olvasmányos.


Ezt pár mondantban összefoglalni nagyon nem lehet, mert igen bonyolult a cselekménye.


Ha tudjuk, hogy milyen idös, könnyebb olyan könyvet javasolni, ami megfelelhetne neki.

2013. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A lányom jelenleg 16 éves, és ő kérte ezt a könyvet, csak nem tudom érdemes-e.
2013. febr. 14. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem inkább középiskola körül érdemes olvasni.

Amolyan igazi gyűlölve szeretni emberek akiket nem lehet szeretni csak nézni mennyire a rabjává válnak a rögeszméiknek, mennyire félre megy a kommunikáció illetve mikor a szenvedély oly elsöprően erős kapocs, hogy egy életre egymáshoz köti őket nemcsak a szerelem de a gyűlölet erejével is kapaszkodnak egymásba. Igazából hatalmas érzések, vágyak de mind magukban robban a másikhoz torzítva ér el s már az se számít a másik mit érez egy pont után elég az is ha gyűlöli csak ne tudjon elszakadni, nyomorodjon mindenki.

Számomra idegesítőek, de egyszer mindenképp érdemes elolvasni őket.


Van egy idősebb fiú és a kis huga akik az apjukkal él, mikor is az apa hazahoz egy nincstelen árva fiút akit az utcán talál. Az apa meghal a fia veszi át a birtokot(feleséget is hoz) s mindenben átnéz hugán illetve gyűlöli s veri az árvát aki a megalázások közt nő fel bosszút forralva, a lányba beleszeretve. A lány végül nem hozzá megy hanem egy szomszéd Lincoln fiúhoz megy feleségül de nem szerelemből hanem, hogy azon a nincstelenen segítsen. Az azonban mérges, sértett, eltűnik majd bosszúból visszatér az időközben megözvegyült alkoholba s kártyába menekülő férfitól megszerezni a birtokot s, hogy annak időközben született fiába erkölcsileg mélyre sodorva, vagyonából kiforgatva rúghasson nagyot. A régi szerelme még mindig él, s lánya születik majd szenvedések közt meghal. Ő bosszúból, őrületből elveszi a Lincoln fiú húgát, annak vagyonára is pályázik, az pedig idővel megszökik terhesen.

A végén a szerelme lányát erőszakkal hozzáadja az ő beteges-haldokló, satnya önző gyáva jellemű fiához akit megszerez miután anyja ( Lincoln lány) meghal.

A házasság után nemsokkal a fia is meghal s a lány kinek megtört a szíve az önző gonosz egymástól elfordult lelkek közt még mindig vele él jelenlétével kínozva (mivel annyira hasonlít anyjához).

Ide toppan be egy idegen utazó a történet elején ki birtokot bérel s tudja meg a történetet egy naplóból majd egy szolgáló meséléséből ki végig ott volt ismerve a szereplőket s látva mik történnek.

2013. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha szereti a lányod a hosssszzúúúúú érzeli leírásokat, ahol nem annyira a cselekményen hanem az érzelmek boncolásán, túlbonyolításán, fejlődésen vagy tragédián van a hangsúly hát ott van Stendhal: Armance 1800as évek Párizs ferde tükre egy olyan hatalmas körökben forgó társaságról ami folyton unatkozik s bár hajszolja az érzések túljátszását valójában felszínesek s a társadalmi változás küszöbén áll, bukásra van ítélve.

Ezek közt a koszos porcelán lelkek között éli napjait

Octave a leendő baronett ki örökké nyűgös, elégedetlen s vas szigorral méricskéli környezetét hol egyedüli nyugalma Armance egy felkarolt lány ki a társaságban van ugyan támogató hölgye miatt de igaz reménye jó házasságra esélytelen. Lassan jönnek rá a dolgokra s megrémiszti őket a szerelem, folyton félreértik magukat s egymást, szenvednek mikor érdemtelen s Octave dührohamai is tarkítanak.

2013. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél, köszönöm! Szerintem megveszem a lányomnak, úgyis nemsokára itt a születésnapja.
2013. febr. 14. 21:08
 6/9 anonim válasza:
100%
Nagyon jó könyv, csak ajánlani tudom, főleg 16 év körül érdemes elolvasni, de komolyan hihetetlen alkotás. o_O
2013. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 27. 15:23
 8/9 LadyVivienne válasza:
100%
Én 14/L vagyok és értem, hogy mi történik benne, nagyon szeretem. Igaz, hogy csak most kezdtem elolvasni, mert eddig nem hallodtam róla,de magamat ismerem kivesezém 2-3 nap alatt. Filmben is megnéztem és tudtam követni a cselekményeket. :D
2013. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most olvastam ki pár órája:D nekem nagyon tetszett, bár nekem a kötelező miatt kellett elkezdenem, de úgy éreztem a végén, hogy örülök, hogy a kezembe vehettem:) Bár elég zavaros a történet néhol, és a karakterek nagy egyéniségek, szerintem egy nagyon jó könyv. Szinte az összes karakterbe beleéltem magam, és átvettem az érzéseiket/gondolataikat. Valóban egy jó könyvről beszélünk:)
2013. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!