Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan dolgozzak olajfestékkel...

Hogyan dolgozzak olajfestékkel? Tovább légyszi

Figyelt kérdés

Hígítani kell? Milyen ecsetet használjak? A vízfestékes ecset nagyon nem jó, mert ez az olajfesték nekem túl sűrű vagy mi a fene.

Felkenem a lapra és nem kenődik el, valami keményebb sürtéjű kellene nemde?


A nagy művészek sem hígították a festéket? Mert ha fel van hígítva akkor biztos könnyebben lehet vele dolgozni.


És mi van ha nagyon felhígítom az olajfestéket?

Olyat olvastam hogy száradás után kirepedezik. Mennyire lehet oldani/hígítani az olajfestéket?


thxx



2012. dec. 29. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is olajfestékkel SOHA ne fess lapra! Inkább szerezz be egy vásznat és azon próbálkozz. Nem a hígítás mértékétől függ, hogy repedezik-e a mű, hanem többnyire a rosszul végzett alapozás miatt.

A legalkalmasabb ecset a száraz ecset. [link] A minőségi akvarell ecset póniszőrből készül ami túl puha az olajtechnikához.

És igen, a nagy művészek is hígítottak, mert úgy könnyebb festeni. (Hogy mennyire kell hogy híg legyen a festék, azt neked kell érezned)

2013. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ellent kell mondjak az előttem szólónak. Papírra is lehet bátran olajjal dolgozni, néhány alapszabályt betartva.

Úgymint:

1. vastag, kemény papírra dolgozz. Ha a papírboltban válogatsz, a papír egyik jellemzője az ívsúly. Minél nehezebb, annál kevésbé hajlik. Olyan 600 grammostól felfelé próbálkozz. Ha túl vastagot veszel, azt meg nehéz lesz méretre vágni.

2. alapozás: a mostani alapozók összehúzzák a vásznat, és meggörbíthetik a nehéz/vastag kartont is. Vagyis próbáld ki több, viszonylag vékony rétegben az alapozót (száradás után vidd rá a következő réteget). Kísérletezz.

3. A kész kép szárításakor deformálódhat, vigyázz.


Amiben egyetértek az előttem válaszolóval, hogy vászonnal jobban jársz.


Egy hozzáfűzni való: talán farost lemezzel még jobban.


Üdv R.

2013. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!