Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell olajfestékkel...

Hogyan kell olajfestékkel festeni?

Figyelt kérdés
mivel lehet hígítani, tisztítani az ecsetet? egyáltalán festés közben a tubusból kinyomott festéket szükséges-e hígítani? teljesen kezdők vagyunk, a fiam vett egy 12 darabos olajfesték készletet, és nem kérdezte meg, hogyan kell használni... most meg itt dühöng, hogy nem tud festeni, mert tiszta trutyi az ecset...
2010. júl. 7. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Művészellátóban lehet kapni kifejezetten olajfestékhez szánt oldószert, de a sima étolaj is megteszi. Elég drága a festék, szóval én elég sokkal szoktam elkeverni, így rengeteg ideig nem kell újat vennem.

Az ecsettel festésről annyit, hogy nem lehet mindig pontosan árnyékolni, stb, ilyenkor olajba mártogatott zsebkendővel/ronggyal tudsz javítani a vonalakon, hogy ne legyenek annyira erőteljesek.

Miután végeztetek, tekerjétek vissza a kupakokat, nehogy beszáradjon a festék, az ecseteket olajjal lehet kimosni, azt pedig mosogatószeres vízzel.


Persze én nem vagyok profi, csak hobbiból festegetek itthon, szóval biztos lesz olyan, aki értelmesebb tippeket ad :D

2010. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
És mivel a festék tényleg drága, ezért a már kinyomott maradékra önts vizet. Én is csodálkoztam először, de nem oldja fel a festéket. Ha több napig nem festesz, akkor pótold a vizet.
2010. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Ha olajat használsz (pláne étolajat), csak elnehezíted a festéket, nagyon lassan fog megszáradni, lehet, hogy ráncos lesz a felület, és besárgul. Inkább a művészellátóban vegyél "festőszer" nevű folyadékot, vagy művész terpentint. Utóbbi hígabbá, előbbi tartósabbá és fényesebbé teszi a festéket.

Az ecseteket közönséges szappannal lehet a legkönnyebben tisztára mosni, de csak amíg friss rajtuk a festék. Ha már beszáradtak, akkor ecsetmosó folyadékkal lehet megmosni őket.

Egyébként évekig tart megtanulni a technikát, ez az egyik legnehezebb. Jobban járnátok az akrillal, sokkal könnyebb használni.

2010. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Én akrillal festek leginkább, de próbálok olajjal is. Jobban is szeretem, mint az akrilt, de nagyon lassan szárad. Valamit elrontok és 1 hétig várok, hogy ráfesthessek.

Ezért maradok az akrilnál.

2010. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!
2010. júl. 8. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!