Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az IGÉNYES irodalom kedvelőit...

Az IGÉNYES irodalom kedvelőit kérdezem: mi a véleményetek az Ötven árnyalat trilógiáról?

Figyelt kérdés

Érdemes elolvasni?


A múltkor beleolvastam a könyvesboltban, az alapján úgy tűnt, hogy legfeljebb gyújtósnak jó. De nem szeretnék elhamarkodottan ítélkezni, csak éppen az a tapasztalatom, hogy a kortárs szórakoztató irodalmi művek 95%-a csak arra jó, hogy begyújtsak vele a kályhába. Amelyek jónak tűnnek vagy érdekelnek, azokhoz gyakran kezdek hozzá, de az esetek többségében pár fejezet után feladom.

Pedig az én irodalmi ízlésem elég széles spektrumon mozog. Műfajtól, stílustól függetlenül minden tetszik, ha nívós. Szépirodalom, tudomány, és néha egy kis könnyű szórakoztató irodalom. Csak az a gond, hogy ez utóbbiból nagyon nehéz olyat találni, amely nem veszi el a kedvemet az élettől is a színvonaltalanságával.

Talán egy kicsit kultúrsznob vagyok, de az enyhébb fajtából.

Szóval ez az Ötven árnyalat trilógia felkeltette az érdeklődésemet, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes lenne-e megpróbálkozni vele. Mit mondotok?


Kérem, hogy aki kedveli a Tiwilightot és a hasonszőrű... hát... "műalkotásokat", NE válaszoljon.



2012. dec. 28. 13:22
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Nem olvastam a könyvet, nem is szándékozom. Olvastam róla jónéhány kritikát - illetve elolvastam az alaptörténetet is - , és mindegyikből az derült ki számomra, hogy egy nőellenes alkotás, ami ismételten csak arra jó, hogy a boldogtalan kapcsolatban élő, elnyomott nőket arra biztassa, hogy hagyják magukat még jobban megalázni, mert, ha mindenben alávetik magukat a férfiaknak, akkor nem lesznek problémáik. Agymosás. De, hát, úgy tűnik, a nők nagy többségének mégiscsak erre van igénye...
2013. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: teljesen egyetértek veled, az utolsó mondatot kivéve. nem, nem erre van igénye a nőknek. Egyrészt, szerintem a könyv körüli felhajtás eléggé eltúlzott. Másrészt ha valaki úgy is érzi, hogy igénye van rá, az nem lehet természetes igény. Mindenhonnan azt hallják, hogy az "igazi nő" behódoló, igényli a domináns férfit és azt, hogy irányítsák. Igenis, ez kell nektek, csak nem valljátok be...stb. Ezek után sokan el is hiszik, hogy tényleg erre van szükségük. Gonosz dolog ez, és sokan bedőlnek nekik (nők, férfiak egyaránt)
2013. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 SennaHikari válasza:
Ha szereted az erotikus és kalandokban gazdag könyveket, akkor ajánlom :)
2013. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ássatok el, de szerintem nem volt rossz. Igaz hogy annyit én sem áldoztam rá, hogy megvegyem, inkább letöltöttem és gépen olvastam el. De mentségemre szóljon hogy egyetemista vagyok, és nem telik mindenre..:)

Szóval, a szexjelenetek eleinte, az első 3-4 alkalommal jók, átélhetőek, de a többi már eléggé lapos volt.

De nekem magával a történettel nem volt bajom. Tény hogy nem ez lesz a kedvenc könyvem, de nekem személy szerint a vége nagyon tetszett, és a filmet is meg fogom nézni. :)

Lehet érdemes lesz megnézned a filmet, és ha az tetszeni fog, akkor elolvasni a könyvet is.

2013. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!