Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egyes bűvészek miért játszák...

Egyes bűvészek miért játszák az okosat?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a titkukat nem árulják el, de ha valaki rájön a trükkre, leleplezi akkor besértődnek, leprimitívezik, stb. Olyan arroganciát érzek az ilyenkből, hogy rosszul tudnék lenni. A mutatvány akkor is lehet lenyűgöző, ha tudjuk hogy mi volt a trükk. A ki ábrándító az arrogancia, szerintem.

Azt hallottam az egyiktől, hogy nem tudomány... Hát a tudományt használják fel! Az benne a trükk. Ez a hazudozás meg felvágás nem irritáló? Jobban kedvelem azt a mentalistát amelyik árul el titkokat mint azt aki nyáladzik, hogy tilos. Ha minden ember titkolozik akkor nem tartanánk itt. Milyen lenne, ha például az angol tanulását titkolnák, mert ez igényes művelt emberek tehetik meg? Nem kiábrándító? Ilyet érzek azoktól a bűvészektől is akik rögeszmésen átverik az embereket. Bocsi, ha hosszú voltam. Miért ilyenek?



2012. dec. 3. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, nem te vagy a célközönség. Aki szereti a bűvészeket, az nem nyilatkozik így róluk. Egyébként teljesen igazuk van, ha arrogánsak. Egy trükköt leleplezni olyan, mintha a kőmíves kezéből csavarnád ki a vakolókanalat.

Egyes trükköket ők maguk is bemutatnak, megismerhetők (lásd pl. Rodolfó könyvei, televíziós sorozata). Arra nem harapnak, ha valaki rájön, hogy mi a trükk. Arra gurulnak be, ha hülyét csinálnak belőlük, csalóknak titulálják őket, s kéjelegnek azon, mire jöttek rá.

2012. dec. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Rájönni egy trükkre és leleplezni a bűvészt, különböző dolgok.
2012. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy leleplezni, hogy elmondja a trükköt. Én a bűvészeket az egyházra tudnám hasonlítani. Nem a szívük csücske az igazság.
2012. dec. 5. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!