Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyi időbe telik elkészíteni...

Mennyi időbe telik elkészíteni egy kalocsai hímzésű párnát? És hogyan érdemes elkezdeni? Vegyek hozzá hímző mintát?

Figyelt kérdés
Adjatok tippeket, hogyan érdemes elkezdeni, milyen tapasztalataitok vannak, mert belefogtam, és addig nem nyugszom, míg nem sikerül!
2009. aug. 14. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem, hogy erre meg tudnánk téged tanítani egy ilyen fórumon, ahol még képet sem tudunk beilleszteni...

Először is meg kellene tanulnod az öltéseket (himzőöltés, láncöltés, kitöltés, stb.)


Talán többre mennél, ha vennél egy könyvet, amiből ezt megtanulhatod (vagy könyvtárból is kölcsönözhető).


Különböző himzőfonalak vannak, van amelyik ereszti a színét és a sok munkád az első mosás után kárbavész...


A rokonaid, ismerőseid között nincs olyan, aki megtanítana ezekre a fortélyokra?

2009. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha mutatsz egy képet, hogy milyenre gondoltál, akkor nagyjából el tudom Neked magyarázni. A nagymamám folyton hímzett, ő tanított engem is. (Nem nagy ördöngősség, ha tudsz varrni, vagy gobelinezni, akkor meg főleg.)
2009. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Előző vagyok, csináltam neked néhány ábrát. Általában a kalocsai himzéseken ilyesmi minták fordulnak elő, ha ezek nem is tetszenek, a hímzés lényegét azért lehet látni.


[link]

[link]


Még egy kis hozzáfűzés:

Kézművesboltokban árulnak ehhez anyagot, amelyen előrajzolt minta is van, olyat kell venned. Ezek általában vászonból készültek, és a minta általában pöttyözve van rajtuk. (Van olyan, amin, amin ki is rajzolják a minta/virágok körvonalát.) De ha ügyes vagy, akkor vászonra te is megrajzolhatod. Spec. Himzőfonal kell hozzá, olyat is kapsz a kézművesboltban, vagy méteráruban, de ahogy az egyik hozzászóló mondta, mindenképpen olyat kérj, amelyik nem ereszti a színét!!!!


A képeken lerajzoltam neked, hogy kell nekilátni egy-egy mintának. Nem vagyok nagy rajzoló, de azért remélem érthető. A minták mellett, a kipöttyözött rész az az, hogy hogyan nézhetett ki az anyag a kivarrás előtt. (Egyébként sima varróöltéssel kell kivarrni ezeket a mintákat.)



Az, hogy mennyi idő alatt lesz kész, azon múlik milyen ügyes vagy, de szerintem maximum 2 hónap alatt meg tudod csinálni, ha naponta fél órát varrsz.


Sok sikert, ha nem értesz valamit írj nyugodtan! :)

2009. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A 2. kép tetjén ottmaradt, hogy a "b" szebb, de úgy gondoltam azt nem írom le, mert az "a" tízszer rövidebb idő alatt elkészül.
2009. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! nagyon sokat segítettetek már ezzel is! Egyébként van aki élőben is tudja mutatni, a mamám, mert hogy ő adott rengeteg ilyen hímzőcuccot,de már öreg nagyon és nem akarom terhelni vele:) Amugy 2 hónap alatt megcsinálom akkor valószínűleg, mert a barátomnak szánom, a születésnapja pont 2 hónap múlva lesz! amugy ilyet szeretnék:


[link]


várom a további hozzászólásokat, ha van még valami, szívesen fogadom!

2009. aug. 15. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!