Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Azért utálom meg a művészeteke...

Azért utálom meg a művészeteket, mert a körülöttem levő "művészek" beképzeltek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A Moholyra járok szeptembertől, azt nem írom le, hogy melyik szakra, de a lényeg, hogy nagyon szerettem volna bekerülni és most végre idejárhatok. De én kisvárosban nőttem fel és más a mentalitásom, hiába szeretem a művészeteket, nem tartom magam művésznek és nem nézek le senki mást, aki ezzel foglalkozik. Viszont mióta idejárok, nagyon rosszul érzem magam. 12-en vagyunk és ebből 3 emberrel vagyok beszélgetőviszonyban, a többiek mind maguknak valók és ugyanakkor nagyon nagyképűek. Legalábbis ezt tapasztalom, gyakorlatokon mindig beszólogatnak egymásnak, flegmák, vágják a fejeket, ha ez ember kérdez tőlük valamit, úgy néznek rá, mintha ufó lenne. Teljesen elment a kedvem az egésztől, szinte félek tőlük..mindig álmom volt, hogy bekerüljek művészkörökbe, de nem ilyenre számítottam és kezd elmenni a lelkesedésem, nem lehet velük semmiről beszélgetni, mert olyan beképzeltek.


2012. nov. 8. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan lehet, mint színházi körökben. Ismerek egy srácot, színházban játszott, de otthagyta, mert töke tele lett az áskálódásokkal, popónyalásokkal...
2012. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne figyelj rájuk, foglalkozz azokkal, akik viszonozzák a közeledésedet! :-)

Amúgy lehet ám, hogy ők sem nagyképűek igazából, lehet h csak félénkek, vagy önbizalomhiányosak, és így akarják kompenzálni. Vagy csak nem találják a helyüket a világban. Hát igen, a művészek tudnak furák lenni... De ha valamelyikhez mégis sikerülne közelebb kerülnöd, biztos, hogy leolvadna róla ez az "álarc".

Ha meg végképp nem megy velük a barátkozás, akkor, mondom, hagyd őket, hadd legyenek maguknak. Nehogy már miattuk ne érezd jól magad!

2012. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kéne ezzel foglalkoznom, csak mióta idejárok, már mindenhez úgy viszonyulok. Annyira nem szeretem a flegma embereket és ez egy olyan fájdalom, hogy pont abban a társaságban tapasztalom ezt, ahova mindig vágytam..
2012. nov. 8. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
a baj ott van, hogy "ebbe a társaságba vágytál". az ember nem azért lesz művész, hogy művészekkel bratyizzon, hanem magáért a művészetért. hogy kiteljesítse önmagát, és olyat és úgy alkosson, amihez tehetsége van.
2012. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, csak elég sokáig olyan közegben voltam, ahol nem találtam a megfelelő embereket, mert más volt nagyon az érdeklődési kör..és mindig olyanok közé vágytam, akik hasonlóan elmélyültek, el lehet beszélgetni az azonos témákról.
2012. nov. 8. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

hát a Moholy mindig is amolyan elit-gyűjtő volt és most is az, szal akik ott vannak, azok többsége csak másodsorban mennek magáért a művészetért, az elsődleges szempont teljesen más

úgyhogy nehéz ez így akkor, de annyit tudok mondani h ne foglalkozz velük ...

2012. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy ekkora arccal bárki is lesz belőlük.


Ne figyelj rájuk, csak tanulj szorgalmasan. Az a beugró a művészkörökbe, nem az, ha mindenkivel jóban vagy.

2012. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Böngézd ezeket akis szösszeneteket, ezektől garantáltan felvidulsz. És ha már kiismered a mávésztársaid modorosságát, némi iróniával és cinizmussal sokkal könnyebben el tudod majd viselni őket. Sőt...


[link]

[link]

[link]

2012. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen emberek mindenhol ott vannak, ezt meg kell tanulnod kezelni. Megszoksz vagy megszöksz helyzet, nem lehet mindenki a barátod, és nem is kell erre törekedni. Gondolj arra, hogy mit akarsz elérni ezzel az egésszel, ha megéri csináld tovább és örülj annak a pár embernek, a többieket meg szard le. Ha viszont ezen nem tudsz felülemelkedni, akkor nem biztos, hogy jó helyen vagy, mindenképp érdemes átgondolni, megéri-e.
2012. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!