Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen könyvet ajánlanál egy...

Milyen könyvet ajánlanál egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Ma iratkoztam be a városi könyvtárba és fogalmam sincs, hogy milyen könyvet vegyek ki... :)


... illetve van, mert olvastam már párat, és nagyjából már megismertem a stílusomat, de minden tanácsot szívesen fogadnék.


Tehát, amiket olvastam, és amik tetszettek:


Szabó Magda- Az ajtó

Frank Cottrell Boyce- Milliók

Jane Austen- Büszkeség és balítélet


A stílusom könyvekben (is): romantikus, vicces, filozofálás az életről, optimizmus, olyan kis bájosság :)


Nem szeretem: történelmi (bár minimális mennyiségben nyitott vagyok rá, de ne szóljon az egész könyv egy háborúról pl.), háborús, horror, ...


Most nagyjából ezek jutottak az eszembe :)


Jane Austen-t és Szabó Magdát nagyon megszerettem úgy, mint író, szóval tőlük ajánlhattok bármit, amik Nektek is tetszettek :)


Paulo Coelhotól is szívesen olvasnék valamilyen könyvet, itt is szívesen fogadnék pár tanácsot :) (Valami filozofálás, vagy optimizmus, vagy párkapcsolat, vagy szerelem, vagy ilyesmi)


Előre is köszönöm :)



2012. okt. 5. 20:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaj tényleg, Robert Merle! :) A Védett férfiak mellett még A szigetet is melegen ajánlom, az is nagyon jó.
2012. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
En Coelhotol a 11 percet ajanlom es A feny harcosanak kezikonyve.Mindketto elgondolkodtato.Jane Eyre-t en is csak ajanlani tudom.Illetve Ken Follet A katedralis.Na azt mindenkepp! A Gesa emlekiratai se rossz,Szabo Magdatol pedig Mondjak meg Zsofikanak.Muller Peter Oromkonyv is elgondolkodtato.
2012. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi köszi mindenkinek! :)

Egy évre betábláztatok. :D

2012. okt. 9. 17:56
 14/20 anonim ***** válasza:

talán: Eric Knight – Sam Small csodálatos élete (rövid történetek, humoros és kicsit filozófikus)

ez komolyabb, de szép: herman hesse: sziddhárta.

2012. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi okean a választ, majd elolvasom azokat is! :)

Most épp a Mondják meg Zsófikának c. könyvet olvasom, és nagyon-nagyon-nagyon-nagyon jóóóóó :-)))))))

2012. okt. 22. 11:15
 16/20 anonim ***** válasza:
ugye?Orulok neki, h tetszik.:)
2012. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én Leiner Laurától ajánlom a Szent Johanna Gimit. 8 részes sorozat, egy gimnazista tinilány naplója. Az író magyar a 8. rész még nem jelent meg. Szerintem tetszeni fog mert nagyon humoros, itt játszódik és olyan dolgok történnek meg benne amik veled is előfordulhatnak. Romantika is van benne. Egyébként ha a könyv külsejét is nézni szoktad akkor nálam az is ötös!
2012. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Dynki válasza:
Leiner Laura: Szent Johanna Gimi
2013. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Sok helyen hallom ezt a Szent Johanna Gimit, de nem tudok vele azonosulni, nem jön be...


Viszont most kezdtem el olvasni Elizabeth Gilberttől az Ízek, imák, szerelmek-et. (Eat, pray, love) Brrrrrrrutálisan jó! :-)

2013. jan. 10. 22:00
 20/20 Bálinth2 válasza:
Rideg Sándor: Indul a bakterház 🙂
2022. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!