Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen könyvet ajánlanál egy...

Milyen könyvet ajánlanál egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Ma iratkoztam be a városi könyvtárba és fogalmam sincs, hogy milyen könyvet vegyek ki... :)


... illetve van, mert olvastam már párat, és nagyjából már megismertem a stílusomat, de minden tanácsot szívesen fogadnék.


Tehát, amiket olvastam, és amik tetszettek:


Szabó Magda- Az ajtó

Frank Cottrell Boyce- Milliók

Jane Austen- Büszkeség és balítélet


A stílusom könyvekben (is): romantikus, vicces, filozofálás az életről, optimizmus, olyan kis bájosság :)


Nem szeretem: történelmi (bár minimális mennyiségben nyitott vagyok rá, de ne szóljon az egész könyv egy háborúról pl.), háborús, horror, ...


Most nagyjából ezek jutottak az eszembe :)


Jane Austen-t és Szabó Magdát nagyon megszerettem úgy, mint író, szóval tőlük ajánlhattok bármit, amik Nektek is tetszettek :)


Paulo Coelhotól is szívesen olvasnék valamilyen könyvet, itt is szívesen fogadnék pár tanácsot :) (Valami filozofálás, vagy optimizmus, vagy párkapcsolat, vagy szerelem, vagy ilyesmi)


Előre is köszönöm :)



2012. okt. 5. 20:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A stílusom könyvekben (is): romantikus, vicces, filozofálás az életről,”

Kísértés Rt.

„Nem szeretem: történelmi (bár minimális mennyiségben nyitott vagyok rá, de ne szóljon az egész könyv egy háborúról pl.)”

A császár kis barátnéja

Ennek a fele inkább vígjáték,mint komoly emlékirat(mert a könyv első felében azt írja le milyen csínytevéseket követtek el Napóleonnal és vicces eseteket ír le). Betsy emlékirata alapján készült a könyv,amiben leírja Napóleon életét Szent Ilona szigetén

Az íróktól,akiket írtál még nem olvastam semmit,szóval tőlük nem tudok mit mondani

Nem tudom,hogy azok a könyvek bent vannak-e a könyvtárba,ahova jársz,amiket mondtam,de majd kiderül

2012. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jól van, majd megnézem, köszönöm a válaszod :)
2012. okt. 5. 20:36
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bodai Soós Judit: Visszafelé szaladó fák. Nagyon kedves könyv, nem tudtam letenni. A gyerekkoráról szól sok kedves történettel. Természetesen szerelem is van benne. Nemere István mentorálta.
2012. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

vörös pöttyösök között keresgélj

beatsly vagy éjféli bál nagon jók:))

2012. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Charlotte Brontë: Jane Eyre - nem annyira vidám, de annál tanulságosabb, fordulatos regény; igazán érdekes jellemekkel a középpontban.
2012. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát ha már Szabó Magda, akkor az Abigél pont neked való (meg mondjuk mindenkinek, de korodból kiindulva teli találat lenne nálad).


Vagy nem tudom, hogy ilyen hosszú könyvnek nekiugrasz-e, de én ennyi idősen olvastam először az Elfújta a szél-t, és nagyon megfogott a történet. Kicsit persze történelem is, tekintve, hogy az amerikai polgárháború idején játszódik, ettől függetlenül elsősorban lányoknak ajánlanám :)

2012. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


Sok jót írtatok, ezek közül, ami megfogott egy könyvajánló elolvasása után: Jane Eyre, Abigél, Visszafelé szaladó fák :)))

2012. okt. 5. 21:37
 8/20 anonim válasza:
100%
Jane Austentól nekem a második kedvenc (az első a BB és az abszolút listán is :D) A klastrom titka. Kicsit titokzatosabb, lányregényesebb történetnek... tűnik. :D De Jane Austentól akármit. :) A drámákkal hogy állsz? Én G.B. Shaw Pygmailionját nagyon szeretem :) Vagy esetleg Shakespeare Sok hűhó semmiért, vagy Oscar Wilde Bunbury. :)
2012. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi, majd akkor azt a Jane Austen-t is megcélzom :)


A drámákkal úgy vagyok, hogy: bármit, csak azt ne!!! :D

2012. okt. 5. 22:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Robert Merle: Védett férfiak

John Fowles: A lepkegyűjtő

2012. okt. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!