Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért olyan sok a homoszexuáli...

Miért olyan sok a homoszexuális/leszbikus a művészek között?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


ugyanazért, amiért olyan sok a művész a hom/lesz között

(hómlessz, ez jó lett)

2012. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Elolvastam a linken található korábbi válaszokat,de szerintem a géneken kívül a környezeti hatás is közrejátszik. Azt értem ezalatt,hogy abban a környezetben mivel eleve több ilyen ember van többen bepróbálkoznak az illetőnél. Azoknál ,akiknél van egy fajta bizonytalanság ,lehet sikerrel járnak.

Kérdés mitől lehet ez a bizonytalanság,de lehet a géneken kívül a nemi minta hiánya, önértékelési gond, nevelési probléma . (Szerintem)

2012. aug. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Gének... :) Az átlagember be van zárva a kis szabályai közé ("jaj, ezt nem szabad, mit fognak szólni a szomszédok. a templomban, a kocsmában, a kisboltban, jajjajjaj), a művész meg természeténél fogva azt csinál, amit akar.
2012. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

A homoszexualitás feltételezett okai


Konszenzusos, összefoglaló és nagy magyarázó erejű biológiai elmélete jelenleg nincs, a téma élő kutatási terület.


Egyes pszichológusok azt hirdetik,[forrás?] hogy a homoszexualitást 10%-ban határozza csak meg a hajlam, 90%-ban a neuronháló "beidegződése". Ez a neuro-pszichológiai magyarázat pár olyan kérdést is megválaszolt, hogy egyesek miért későn (50 évesen például) döbbennek rá a "másságukra".


1. Genetikai elmélet


1993-ban Dean Hamer mikrobiológus olyan gént talált az X kromoszóma egyik végszakaszán (Xq28), amely kutatásai szerint a homoszexualitásért felelős.


Az egypetéjű ikervizsgálatok során már kiderült, hogy ha az egyik testvér homoszexuális, akkor ötven százalék valószínűsége van annak, hogy a másik is az. A kétpetéjűeknél, akik genetikailag nem azonosak, ez az arány csak 15%.


2. Hormonális elmélet


Magnus Hirschfeld német orvosprofesszor 1920-ban felvetette, hogy a férfi és női nemi hormonok arányának felbomlása okozza a homoszexualitást. Férfiak esetében elsősorban a tesztoszteron alacsony szintjére gyanakodtak és a férfi nemi hormon pótlásával próbálták gyógyítani a "betegeket". A kezelés sikertelen volt, ugyanis a páciensek nemi vágya fokozódott ugyan, de annak tárgya változatlanul az azonos neműek maradtak. Ennek az lehet a magyarázata, hogy a tesztoszteronra a magzati fejlődés egy adott szakaszában van szükség ahhoz, hogy a nemi identitást meghatározó agyi struktúrákat befolyásolni tudja.


Patkánykísérletekkel (léziós vizsgálatok) sikerült meghatározni,[forrás?] hogy a a hímek heteroszexuális viselkedéséért a hipotalamusz egy jól körülhatárolható területe felel. A hipotalamuszban található egyik mag a 3. életévtől 2-3-szor nagyobb férfiakban, mint nőkben és homoszexuális férfiakban, és rengeteg tesztoszteron receptort tartalmaz.


A kísérletek során az is kiderült, hogy az agyi struktúrák eltéréseit a magzati hormonszint különbségei okozzák.


Az agy tehát nemi differenciálódáson megy át: fiúknál az eredendően női jellegű agyat a magzati időszakban a tesztoszteron maszkulinizálja oly módon, hogy az ún. aromatáz enzim hatására ösztrogénné alakul, és ennek hatására alakulnak ki a férfiakéra jellemző sajátosságok, többek között a hipotalamuszban is. Ez a folyamat homoszexuálisoknál zavart szenved.


A nőies vonások másik neurológiai jele, hogy a homoszexuális férfiak agyában az ún. anterior comissurák, akárcsak a nőknél, vastagabbak.[forrás?]


Egyes vizsgálatok szerint,[forrás?] a tesztoszteron először a nemi szervek, majd az agy maszkulinizálását végzi el. A szexuális orientáció a terhesség 2-5 hónapja alatt alakul ki.


Az 1970-es években Günther Dörner német orvoskutató a homoszexualitást a „központi idegrendszer pszeudohermafroditizmusa”-ként fogalmazta meg.


Dörner és munkatársai szerint,[forrás?] ha az anya nagyon stresszes, akkor a gyerek nagyobb valószínűséggel lesz homoszexuális. Ezt a tényt igazolják azok az adatok, melyek szerint a második világháború alatt és közvetlenül utána sokkal több homoszexuális személy született.


Egy későbbi vizsgálat lényegében igazolta ezeket a következtetéseket: a homoszexuális személyek anyáinak 75%-a élt át valamilyen stresszt a terhessége alatt, míg ez az arány a heteroszexuálisok anyáinál csak 10%-nak bizonyult.

2012. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

én azt mondanám, hogy 2 nagy oka van:

első, hogy eleve kicsit mások, talán éppen ebből kifolyólag

második, hogy nyitottabbak.


Művészeti középiskolába jártam. Nem mondom, hogy mindenki picasso volt műanyagkeretes szemüvegben és télen-nyáron színes sállal, de korábbi osztályában mindegyik csodabogár volt. Micsoda csapat volt:D Csak onnan kikerülve, az egyetemen szembesültem a ténnyel, hogy nem a korombeliek a felszínes hülyék, hanem a rég osztályom állt kiemelkedően értelmes és humoros egyénekből.

2012. aug. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kamasz válasza:
89%

Sokat gondolkodtam ezen. Régen olvastam, hogy több ezer éve az idősebb görög vagy római, spártai katonák közül a fiatal fiúkat természetes módon tartották maguk mellett, mint szeretőket - ezek szerint a több évtizedes katonáskodás nő nélkül is megteszi a gellert. Láttam kb. 20 éve amerikai filmet, hogy egy nagy hajón, ahol nők nincsenek, férfitársaikat becstelenítették meg a szexuális igényeiket kielégítendően. A börtönökben a heteróknak mondottak támadják le gyengébb férfitársaikat, és erőszakkal becstelenítik meg őket férfimivoltukban, mialatt kint ordítva fújolják a melegeket, és mint láttuk erőszakosan léptek fel a békés tüntetésüknél - amit az ilyenek miatt kell tenniük.

A művészek túlfűtött, feszült helyzeteket élnek meg fellépéseik során. Felpörgetett, bármit lehet hangulatban a társaikkal való szoros együttlét során a túláradó érzelmeik is abszurd helyzeteket adhatnak - feltételezem. Hogy az anyukájuk stresszes volt-e, vagy van-e Xq28 géndarabkájuk, ezt nem hallottam 40 év alatt sem, hogy itt ez vizsgálták volna. Csak sokan bajt okoznak az ellenszenvükkel. Filmesek is játszatnak leszbikus jeleneteket heterókkal. Nagyon jó színésznek kell lenni, hogy kikapcsolhassa a természetes nembeli énjét, hogy ezt eljátsssza. Én pl. nem hiszem, hogy vállalnám, de nem vagyok kiváló színész - és semmilyen.

2012. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!