Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől jó egy festmény? Jó az,...

Mitől jó egy festmény? Jó az, ami inkább furcsa, ronda, csúnya de emlékezünk rá?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 10:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Előző: jókat írtál.

Szerintem akkor jó egy kép,ha :

1. felkelti a néző figyelmét,hogy odamenjen és megnézze (érdekes, egyedi stílus vagy téma)

2. arra készteti a nézőt,hogy elgondolkodjon,elidőzzön a látottakon (ez megfelelő kompozícióval,részletekkel szerintem el lehet érni)

3. nyomot hagyjon a nézőben (lehetőleg olyat,hogy újra meg akarja nézni ,azaz kedvező összbenyomás az előzőek alapján)

2012. júl. 19. 08:47
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


a "jó" az szubjektív fogalom...

Mitől jó? Inkább az a kérdés, hogy neked mik az igényeid elvárásaid, milyen a beállítottságod...


Munch - Sikoly c. képe sem szép véleményem szerint, mégis magával ragadó, persze, most felsorolhatnám az összes festő képét, de felesleges...


Ezt érezned kell. Mivel a művészet teljesen szubjektív.

2012. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszoló minden mellébeszélés nélkül mindent elmondott. attól mert valami neked sz@r, másnak még tetszhet. ez most olyan kérdés volt, mintha azzal fenyegetnélek, hogy "te miért szereted a pizzát, mert én utálom".

Szerintem az is nagyon fontos, hogy egy festménynek legyen értelme, kifejezzen valamit, mert ha csak odavetett giccs, amiről úgy gondolja a festő, hogy "szép" és "figyelemfelkeltő", attól még nem jó. Ha fura festményekről van szó, a művészet szakmában fontos, hogy a művész normálisan megtudja védeni a munkáit, és meggyőzzön másokat arról, hogy a munkája jó.

2012. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó válaszoddal nem sokat mondtál;)


-mindenkinek más kelti fel a figyelmét

-mindenkit más gondolkodtat el

-FŐLEG: mindenkinek más hagy nyomot a lelkében;)

2012. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
akik képesek voltak drágán megvenni egy "sz@r" festményt, egyszerűen az illetőknek különleges ízlésük volt, ennyi;)
2012. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!