Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől jó egy festmény? Jó az,...

Mitől jó egy festmény? Jó az, ami inkább furcsa, ronda, csúnya de emlékezünk rá?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A festmények attól jók hogy mindenkinek mást mondanak el. Lehet egy festmény szép, gyönyörű, de ha nem érzel iránta semmit akkor az a festmény neked nem jelent különösebben semmit. De lehetnek olyanok is amik rondák, furcsák, de ha valami eszedbe jut, emlékezel rá, akkor az a festmény jó.
2012. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha emlékszem rá,hogy ilyet fostam tegnap,akkor az jó?
2012. júl. 17. 10:31
 3/15 A kérdező kommentje:
Elnézést,csak azért kérdezem,mert ugyebár némelyik képre tényleg azért emlékezem,mert olyan szörnyű,de nem hinném,hogy ettől jó lenne..
2012. júl. 17. 10:37
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem -.-' De úgy látom ezt nem is veszed komolyan.
2012. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szörnyű egyébként de van akinek sokat jelent. Például a készítőjének. És az ízlések és pofonok. Én például kaptam egy szörnyű képet a páromtól. De nekem mégis sokat jelent, és ki is van akasztva a falra, mert tőle kaptam. Hiába szörnyű, de nekem sokat jelent.
2012. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Komolyan veszem,de látod,hogy akkor most szörnyű a kép számodra. Az, hogy sokat jelent nem magát a képet minősíti.Lehetett volna az egy bármilyen más tárgy is.


Azt is problémásnak tartom,amikor valaki felvesz egyfajta stílust és a stílussal "furcsasága" adja el a képeit,de igazából a képeknek maguknak nincs önálló tartalmuk.

Tehát ha egymás mellet látnám a képeit,akkor mind egyforma lenne .

2012. júl. 17. 11:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez a művészet egy szubkultúra, ha "felkapnak" valakit akkor felverik az árát ,értékét az adott ember képeinek, a sznobok meg veszik őket és belemagyaráznak hülyeségeket. Az hogy kinek mi tetszik teljesen szubjektív dolog,pl nekem nem tetszik Picasso mert ronda gnóm képeket csinált, de jónéhány krikszkrakszos festmény létezik amiről ódákat zengenek ,pedig egy idomított csimpánz szebbet hányna, de attól még lehet soha nem is lenne annyi pénzem ,hogy megfizessek egy ilyet.Aztán a piacon árult szép tájkép amit 10ezerért adnak sokkal szebbnek látok,pedig a "hozzáértők" kiröhögnék.
2012. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Elnézést,csak azért kérdezem,mert ugyebár némelyik képre tényleg azért emlékezem,mert olyan szörnyű,de nem hinném,hogy ettől jó lenne.."


Be tudnál linkelni néhányat? Csak, hogy világosabb legyen, hogy te mit értesz furcsa, ronda, csúnya festmény alatt.

2012. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7: na igen,valaki fest valami idétlen képet és jó drágán árulja,akkor egyből azt hiszik értékes,mert drága:) Némelyik kép meg leginkább színtani és formai gyakorlatra hasonlít,mint sem egy kész műre.


#8: majd megpróbálok pár képet linkelni,de majd később.

2012. júl. 17. 12:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy mitől jó egy festmény, az marha jó kérdés. Mondhatnám, hogy olvass el egy művészettörténeti könyvet, de az hosszú ideig tart.


Én sose értettem a festészetet. Komolyan nem. De most néhány éve elég sok képet nézegetek, és valahogy elkezdtem érezni, hogy vannak jobb képek, mint mások.


Igen, jónak lehet nevezni azt, amire emlékszel. Ez már egy jel. De persze ez nehezen használható, hiszen ha te vagy a festő, akkor persze, hogy emlékszel rá. És az is előfordul, hogy egyszer vagy kétszer jut csak eszedbe egy korábban látott kép - akkor emlékszel rá, de voltaképpen azért annyira nagyon jónak mégsem nevezhető.


A jó festmény általában jól van kidolgozva. Grafikailag. Rajzolni nem könnyű, meg kell becsülni a tudást. Pl. Picasso lehet, hogy gnómokat festett, de én ha beleőszülnék se tudnám azokat a gnómokat leutánozni. Ha egy festményen finoman kidolgozott részek vannak, vagy nehezen elkészíthető részek, az is lehet egy jel arra, hogy az a kép jó. Ha valami marha nagy grafikai hiba van (ezt nem tudom jobban leírni, érezni kell, hogyha a kép arányaival, színeivel van valami baj), akkor egy jó képen az is indokolt. Egy rossz festő csak azért hibázik, mert nem tudja jól megcsinálni, egy jó festő viszont felhasználhatja a "hibákat" arra, hogy elérjen vele valamit, így az már nem is lesz hiba.


A szokatlanság is jó. A festők, tudod, azok az emberek, akik életüket képek között töltik, érthető, hogy megunták a szokásos ábrázolásokat.


A téma kidolgozása is jó. Ha egy festmény valamit szimbolizál, valamit jól közvetít, akkor azt szeretni szokták akkor is, ha a részletei nem nagyon érdekesek.


Egy festmény lehet jó, annak ellenére, hogy első látásra furcsa, ronda, csúnya. De nem attól lesz jó, hogy furcsa. Képzelj el egy polipfejű vicsorgó gumikacsát "árleszállítás" felirattal: ez is furcsa, mégse igazán jó. És sok jó képet lehet szépnek, természetesnek nevezni, azokban meg pont az a pláne, hogy szinte olyanok, mint a fényképek. Azok nem furcsák, nem csúnyák, mégis jók.

2012. júl. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!