Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Szerelmes Shakespeare c....

A Szerelmes Shakespeare c. filmnek mennyi valóságalapja van Shakespeare életére nézve?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Most hogy képzeled hogy hajszálpontos leírások vannak Shakespeare életéről hogy mi történt? Valóságos szereplők találhatók benne de nem a napi valós történések vannak leírva nem is lehetnek.
2012. júl. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem így értettem. A valós szereplőkről is tudok. Hanem csak minimálisan, hogy Shakespeare tényleg szerelmes volt-e ebbe (vagy csak általában egy) nőbe, és tényleg saját élmánye-e a Rómeó & Júlia. csak ez érdekel. Mert Sh. szimplán csak ki is találhatta, sőt, én eddig úgy képzeltem. Ráadásul azt terjesztik, hogy a szonettjeit egy fiúnak írta, és nagyon nem egy nőnek. Arra vagyok kíváncsi, tényleg igaz-e, hogy saját élmény, vagy hogy pl. Christopher Marlowe valóban adhatott-e ötleteteket neki. Nyilván sosem fogjuk megtudni, hogy adott-e, de adhatott-e (értsd: jóban voltak-e, mert én eddig úgy tudtam, konkurencia volt, és nem szerette).
2012. júl. 16. 02:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy Shakespeare volt szerelmes, az biztos. Ha viszont olyan kérdésekre keresel választ, amit a kommentedben írtál, akkor irodalomtörténészhez kellene fordulnod. Onnan esetleg kaphatsz valódi válaszokat, itt legfeljebb véleményeket.
2012. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. júl. 16. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!