Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hozzám került egy több mint...

Hozzám került egy több mint száz éves olasz festmény, ami Jézust ábrázolja? Maga a kép egy remekmű, nem tucatgiccs, szerintetek mennyi lehet az értéke?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek dolga antik festmény üzleteléssel? Mennyit érhet egy ilyen kép? A festő nevét még nem tudtam kiolvasni, nagyon halovány.
2012. máj. 15. 01:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Annyit sikerült kiderítenem azóta, hogy a festő nem olasz, hanem osztrák. A Giovanni álnév, valódi neve Josef Untersberger. A kép a jelek szerint valóban 100 éves.


Korrekt képet nem találok róla, [link] , ez egy repró, az én festményem színei nem ilyenek, és a kompozíció is sokkal szélesebb.

2012. máj. 15. 01:35
 2/5 A kérdező kommentje:

Amit még kiderítettem, hogy a kép akár fél-1 millió forintot is érhet, feltéve, ha eredeti. Kora tekintetében nincs kétségem, az a fontos, hogy eredeti e.

Maga a kép nagyon közkedvelt volt a korában, kromolitográfiával sokszorosították később, így elgiccsesítették a kompozíciót idővel.

2012. máj. 15. 02:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd be egy régiség boltba, és értékeltesd fel.
2012. máj. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A neten utananezve Unterberger egy masik, hasonlo kepet 1400 eurora (kb 400e Ft) ertekeltek.


Felbecsultetheted az erteket egy galerianal vagy aukcios haznal.

2012. máj. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidd el TÖBB galériába,és mindnél értékeltesd fel. Akkor tudod,hogy mennyit érhet. Annak add el,aki a legtöbbet kínálja érte,vagy árverésre bocsájtja.
2012. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!