Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ady Endre vagy József Attila?

Ady Endre vagy József Attila?

Figyelt kérdés
Nem tudok választani, nagy dilemma ez nekem:D

2012. ápr. 29. 22:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

az élethelyzet adja. nekem Ady az etalon, nagyon közel áll hozzám a depressziója és a nárcizmusa.

szerintem nálad is el fog dőlni vagy ingadozni. :)

2012. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem tudom. Én ugyan nem vagyok nagy versrajongó és fiatal is vagyok, de mind2 költőről NAGYON részletesen tanultunk a gimiben. Egyik sem. Irritálóak.
2012. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
3%
Első válaszoló Ady nem volt náci, háború ellenes volt. A háború ellen írt rengeteg verset pl az Eltévedt lovast is. Teljes mértékben elzárkózott a háborútól, és komoly lelki traumát okozott neki, csupán az Őszirózsás forradalomban vett aktívan részt! Egyébként Ady:)
2012. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Első válaszoló Ady nem volt náci, háború ellenes volt. A háború ellen írt rengeteg verset pl az Eltévedt lovast"


Te tévesben vagy. Ha valakinek nagy nárcizmusa van, azt jelenti, hogy nárcisztikus.:)

2012. ápr. 29. 22:23
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

nárcizmus jelentése: [link]


amire te gondoltál, kedves 3; az a nácizmus.

H^^

2012. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Második válaszolóval értek egyet.Egyik sem túl pozitív szemléletű költő.Én a magam részéről Radnóti és Petőfi mellett teszem le a voksomat.
2012. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Ady Endre.
2012. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Én egyáltalán nem szeretem Adyt, hiába nagy költő, meg minden.
2012. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 DDD97 ***** válasza:
69%
Ady emberileg se tetszik egy szánalom volt meg a versei se túl jók. József Attila is inkább ilyen sajnálnivaló de azért szerintem ő többet tett le az asztalra az ő versei azért ott vannak.
2012. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

hogy Adynak nem voltak túl jók a versei? én meg nem csípem Tóth Árpádot, de nincs pofám olyat mondani, hogy: ja meg elég bénácska verseket is írt...

irány kezet mosni!

2012. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!