Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről az oldalró...

Mit gondoltok erről az oldalról? (picit bővebben lent)

Figyelt kérdés

[link]

Szeretnék megtanulni rajzolni,viszont tanfolyamra egyedül nem akarok,és nincs is időm elmenni,ezért gondoltam majd próbálkozok neten keresztül,és szeretném kikérni a véleményetek erről az oldalról.


Szerintetek mennyi esélyem van így megtanulni?Nagyon ügyetlen vagyok.Rajzaim még réggeben általánosban kivétel nélkül mindig a legrosszabbak voltak.Esetleg tudnátok más oldalakat is ajánlani(fontos hogy angol vagy magyar legyen)?



2012. ápr. 17. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó, köszi, hogy megosztottad velünk ezt az oldalt :)eddig nem ismertem. Már régen rajzoltam, most kedvet kaptam hozzá.


Figyelj, ha van egy csepp tehetséged és kedved, akkor önállóan is megtudsz tanulni rajzolni :)Nem hiszem el, hogy nagyon ügyetlen vagy, akkor nem is érdekelne a rajzolás. Csak úgy, valaki nem áll neki, hogy megtanuljon rajzolni. Szóval csak mindent bele. A kedv és a szórakozás a lényeg és ne akarj rögtön Mona Lisát rajzolni, főképpen festeni :)

2012. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt még nem láttam,de olyan oldalt már láttam ,ami papírt is ad (persze gondolom hazánkban nem ismernék el..)

Én anno még ezzel szemeztem,de ez inkább festéses.Tetszett a felépítése.

[link]

2012. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Meg olvastam még erről a jobb agyféltekés cuccról.Nemtudom,hogy ebből mennyi parasztvakítás,bár részben logikusan hangzik.

Tulajdonképpen addig lesz nehéz amíg tényleg megtanulok rajzolni,mert most sajnos a legegyszerűbb dolgokat sem tudom még olyan középszint sem lerajzolni,viszont remélem,hogyha átveszem lépésről lépésre ezen az oldalakon található leckéket,akkor legalább megtudok tanulni annyira rajzolni,hogy élvezzem is,és ne csak firkák legyenek összevissza a könyvemben füzetemben. És akkor majd lehet unalmas órákon(tanórákon persze) gyakorolnom.

2012. ápr. 18. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A jpobbagyféltekéstzől ne várd, hogy megtanulsz rajzolni. Megtanusz dolgokat, amik hasznosak lehetnek, ha rajzolsz, de nem szabad kizárólag arra támaszkodni. Akik elvégzik, tudnak ugyan képről másolni, de a rajzaik tele vannak arányhibákkal, síkban maradnak, és nem tudom, hogy maguktól továbbra is mennyire fognak tudni rajzolni. Ehhez inkább az akadémiai rajztanulást ajánlom. Barcsayt és Szunyoghyt.

Mutatsz rajzot?

2013. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan már,hagyjuk már ezt az ostobaságot.Nem érne semmit?Az általános iskolában 8 év alatt nem tanulnak meg annyit a rajzról,mint itt négy nap alatt.Ez tény!Aztán!Kizárólag másolni tanulnának meg?A rajztanulás alapja a másolás.Ebből lehet tovább fejlődni,ez is tény.Tele lennének ezek a rajzok arányhibákkal?Hát,ebben talán van valami,de négy napról beszélünk.Mi az amit négy nap alatt tökéletesen el lehet sajátítani?Ebből a szemszögből nagyszerűek a "jobb agyféltekés"rajzok.Ez tetszik vagy sem,bizony hatékony módja a rajztanulásnak.És az aki ezt nem ismeri el,az vagy irigy,vagy nem ért hozzá.Viszont,az is tény,hogy ez csak egy jó alapja lehet annak,amit az ember kiakar hozni magából.Abban az egyben értek egyet az előttem szólóval,hogy a Szunyoghy András Rajz ABC-je például tovább segítheti a tanulni vágyókat.Remek könyv.És ott van például Gene Franks,Ceruzarajz lépésről lépésre c. könyve,(bár ez inkább inspirációnak jó)De meggyőződésem az is,hogy,ha valaki csak a tanfolyamra támaszkodik,és otthon autodidakta módon fejleszti tovább magát,(semmi további könyv,és tanár nélkül)az is önmagához képest óriásit tud fejlődni.Félre értés ne essék,nem akarom reklámozni a jobb agyféltekés rajzolást,de annak aki gyorsan jó alapokat szeretne szerezni annak ez kiváló kiinduló pont.És kedves kérdező!Nem parasztvakítás,írd be a "Google"-ba.Meggyőződésem,hogy simán menne neked is.100%!Hajrá!
2013. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja,(én voltam az előző kommentező az 5-ös) [link] Itt is lehet érdekes dolgokat találni.Remek oldal. :) Sok sikert!
2013. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!