Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 21. század = művészetek vége?

21. század = művészetek vége?

Figyelt kérdés
valahol olvastam, hogy valami 20. századi szociológus így jósolta meg a jövőt.Szerintetek is így van? Miért gondolhatta ezt a szociológus?

2012. ápr. 6. 21:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A művészet egyfajta kifejezési mód.Mindig is lesznek,akik jobban szeretik majd megfesteni, eldalolni stb ,amit éreznek /gondolnak és érdekli őket az is,hogy ezt hogyan lehet jobban,"művészien" csinálni.

Szerintem a szociológus arra gondolhatott,hogy egyre kevésbé van személyes kapcsolatunk a másik emberrel,a közösséggel és szürke városokban élünk elszakadva környezetünktől ezáltal ezekről egyre kisebb tapasztalatunk van,akkor pedig megjelenni se tud a művekben.

2012. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük az elején... Mi is számít művészetnek?

Az előzök már jól leírták, hogy a művészetnek az a lényege, hogy üzenetet közvetítsen, hogy jelentéssel bírjon, kifejezzen valamit. pl.: ha valaki lerajzol egy portrét, nagyon szépen, attól az még nem művészet csak szépen lerajzolt valamit. Ellenben ha annak a portrénak a címében, színeiben, témájában stb. valami mögöttes tartalom szerepel, akkor az lehet művészet.


Most egyre több művészkedő ember van, készülnek képek, valamelyik már erőltetett, de van ami még igazi gondolkodásból, odaadásból és szívből jön.

Attól függetlenül, hogy te kedves kérdező, nm ismersz ilyen művészeket (már bocsánat, nem akarlak sértegetni, ne vedd magadra), attól még nem biztos, hogy nincs. Tömegével vannak!


Lehet már nincs nagy keletje, a gazdasági válság miatt, de még van, és míg van ember addig lesz. Mindig más formában jelentkezik. A 14. századtól folytonos ismételgetések vannak... a 20. században már ez felenyhült, újra nagy keletje lett a művészetnek, köszönhetően a grafikai sokszorosítás megújításának meg hasonlók.. ezt lehet bontogatni.


Megrendelők azok vannak, tömegével. Régen mondjuk sok volt a vallásos ember, -amiből ma inkább hiány van- vallásos témában rendeltek festményeket, szobrokat... avagy mivel még nem létezett fotográfia, a megörökítés céljából rendeltek portrékat.

Ezt felváltotta: a foto -mennyi fotos van nem?- , az ipar beindult, gépen történnek logok, arculatok készítése...n még ezt sorolhatnám nincs értelme.


Szóval még van, lesz is, csak más köntösben, csak fel kell fedeznünk!

2012. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
igen, így utólag elég sekélyesnek hat ez az állítás:D mert mellette ugye itt van a már említett fotóművészet,filmművészet stb...
2012. ápr. 8. 19:41
 14/20 A kérdező kommentje:
most így jobban belegondolva abba amibe olvastam, szerintem a képzőművészetről volt szó :D (lol)
2012. ápr. 8. 20:03
 15/20 A kérdező kommentje:

na, idézek:


"A művészeti tevékenységnek az ipari termelés rendszerével való összeférhetetlensége már a 19. század eleje óta megmutatkozott: Hegel és a korai romantika filozófusai, később pedig Ruskin és Morris megjósolták a művészet válságat, mi több, halálát. Az összeférhetetlenség napjainkban mind határozottabnak tűnik.Annyi bizonyos, hogy e válságfolyamat eredményeképpen az úgynevezett kézműipari szisztémán alapuló művészetek története véget fog érni.Ugyanezt már nem mondhatjuk el a művészet által teremtett esztétikai értékről.

A jövőt nem jósolhatjuk meg..."


tényleg filózofus, és nem szociológus, elnézést kérek!:)

és a képzőművészetre utalt ez, nem? az utolsó sorokban ott van, hogy "...kézműipari szisztémán alapuló..." .

2012. ápr. 8. 20:39
 16/20 A kérdező kommentje:
javítás: *filozófus*
2012. ápr. 8. 20:45
 17/20 anonim ***** válasza:

utolsó lennék


hát figyel, én a képző művészetre értettem mert grafikusnak tanulok, ebben vagyok otthon. De mondhatjuk a zenére is: nekem a kedvenc stílusom az alternatív rock. Ez tiszta művészet... nem is kell ragozni, az élni fog egy darabig. a tánchoz nem értek, de jönnek létre mindig ú tánc stílusok, nem fog kihalni. a Színház megy tovább. Az irodalmat látom kétségesnek, de a krotárs irodalomba se vagyok otthon. A színház ugyanúgy megy.


Ezt csak egy röpke végiggondolás volt, szerintem nem kell félned, hogy kihalna itt a művészet. Míg van ember, van művészet. Már az ősember is alkotott, mikor nem a létfenntartás( evés és szaporodás) -sal töltötte idejét. Dühét táncal vezette le, gondolatait rajzolta, csattogott dúdolt stb...

2012. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg csak most kezd el élni a művészet, a 20. században jöttek rá, hogy a művészet nem a valósághű vagy a giccs megfelelője... Végre kinyitottuk a szemünk és elkezdhetjük megtalálni az igazi művészetet attól, hogy nem egyértelmű egy alkotás még művészi. Most a keresés a legfontosabb és a szabadság minden művészetbe... nem szabad ilyen kijelentéseket tenni...
2012. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

a művészetnem sosincs vége ^^

az ember mindig alkot :D

2012. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Alkot, de mit?
2012. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!