21. század = művészetek vége?
Szerintem igen. Lehet, hogy nekem régies a felfogásom, de én a művészetet a szépséggel azonosítom, legalábbis a szépet keresem benne. És a 21. századi művészet felvállaltan nem szép, sőt gyakran szándékoltan undorító, visszataszító is. Igaz ez a zenére, ami hallgathatatlan, a képzőművészetre, ami legtöbbször egy összehányt szeméthalom, és nagyrészt az irodalomra is.
És ne mondja nekem senki, hogy a világ ma ilyen ronda, ezért ilyen a művészet is (ezt olvastam valahol). A világ ma semmivel se rondább mint 500 éve, sőt ma szinte minden ember nagyobb méltóságban él mint régen, meg amúgy is meg lehetne látni a szépet a mai világban is. A szépen nem valami negédes alkotást értek alapvetően, hanem egy harmóniát és/vagy katarzist. Ezt a mai művek nem nyújtják.
szerintem azért a kor fejlődése is okolható ezért, illetve a fejlettsége is. Eddig azért is született ilyen sok művészeti alkotás, mert volt megrendelő akik többek között gazdag emberek/ az egyház volt. Manapság ki rendel festményeket? Nem sokan. Aztán ugye a sok művészeti stíluson,mozgalmakon túl vagyunk, de azért én úgy gondolom, hogy lehetne még mindig valami újat alkotni, illetve nem is biztos, hogy kell ezen erőlködni, hogy most új kell.
Illetve a tömegtermelés is mintha szerepet játszana.
persze ezt csak ÉN gondolom így, és lehet, hogy egyáltalán nincs igazam.
Nekem az ilyen nagyon bejön:
http://www.youtube.com/watch?v=OcgxxuJh3YI
Arról meg nem a gyerek tehet, hogy irodalom órán tanítás nélkül ráeröltetik pl a vers írást az emberekre.
Itt van zene is:
Arthur C. Danto: Történetek a művészet végéről.
Olvasd el, nagyszerű! Egyébként filozófia.. szociológia nem foglalkozik vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!