Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 21. század = művészetek vége?

21. század = művészetek vége?

Figyelt kérdés
valahol olvastam, hogy valami 20. századi szociológus így jósolta meg a jövőt.Szerintetek is így van? Miért gondolhatta ezt a szociológus?

2012. ápr. 6. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez ostoba kijelentés volt. Annyira szép rajzokat szoktam látni a neten. Igaz, hogy kicsit elvontak, sötétek, de az is művészet. Meg rengeteg szobor, kézműves munka van...Színház, végülis az is az. Ez badarság!!!
2012. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem igen. Lehet, hogy nekem régies a felfogásom, de én a művészetet a szépséggel azonosítom, legalábbis a szépet keresem benne. És a 21. századi művészet felvállaltan nem szép, sőt gyakran szándékoltan undorító, visszataszító is. Igaz ez a zenére, ami hallgathatatlan, a képzőművészetre, ami legtöbbször egy összehányt szeméthalom, és nagyrészt az irodalomra is.


És ne mondja nekem senki, hogy a világ ma ilyen ronda, ezért ilyen a művészet is (ezt olvastam valahol). A világ ma semmivel se rondább mint 500 éve, sőt ma szinte minden ember nagyobb méltóságban él mint régen, meg amúgy is meg lehetne látni a szépet a mai világban is. A szépen nem valami negédes alkotást értek alapvetően, hanem egy harmóniát és/vagy katarzist. Ezt a mai művek nem nyújtják.

2012. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
én foglalkozom müvészettel.igaz nem hivatásosan,de csak csinálom.
2012. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szó sincs arról, hogy vége lenne a művészetnek csak nem a régi formájában él tovább. A művészet nem csak a reneszánsz vagy barokk festményeket zenéket jelenti. Manapság művészi dolgokat alkothatnak a mozgókép és a digitális médiumok segítségével.
2012. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

szerintem azért a kor fejlődése is okolható ezért, illetve a fejlettsége is. Eddig azért is született ilyen sok művészeti alkotás, mert volt megrendelő akik többek között gazdag emberek/ az egyház volt. Manapság ki rendel festményeket? Nem sokan. Aztán ugye a sok művészeti stíluson,mozgalmakon túl vagyunk, de azért én úgy gondolom, hogy lehetne még mindig valami újat alkotni, illetve nem is biztos, hogy kell ezen erőlködni, hogy most új kell.

Illetve a tömegtermelés is mintha szerepet játszana.


persze ezt csak ÉN gondolom így, és lehet, hogy egyáltalán nincs igazam.

2012. ápr. 6. 22:00
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem az ilyen nagyon bejön:

http://www.youtube.com/watch?v=OcgxxuJh3YI


Arról meg nem a gyerek tehet, hogy irodalom órán tanítás nélkül ráeröltetik pl a vers írást az emberekre.

2012. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Arthur C. Danto: Történetek a művészet végéről.

Olvasd el, nagyszerű! Egyébként filozófia.. szociológia nem foglalkozik vele.

2012. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, Hans Belting is írt róla. Az is jó. Ha elolvasod valamelyiket vagy csak beleolvasol megfogod érteni hogy miről van szó, és nem lesz több kérdésed.:)
2012. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
^köszönöm a válaszodat, ezek pont fent vannak az elektronikos könyvtáran!
2012. ápr. 7. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!