Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet Warhol-féle...

Hogyan lehet Warhol-féle szitanyomatot készíteni?

Figyelt kérdés
illetve egyáltalán szitanyomatot?

2012. márc. 25. 21:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

de nézd:


http://www.youtube.com/watch?v=CzrPmfaYcMM


itt ezen a videón is szitanyomtak, és itt is vannak árnyalatok. pl. a szeménél, a szájánál, az egész ruháján. ezt hogy csinálta meg? nem értem:S

remélem nem nézel túl hülyének, hogy ezen ennyit aggódom. mert amúgy én is szeretnék magamról csinálni egyet.

2012. ápr. 8. 21:01
 12/13 anonim ***** válasza:

na jó, vegyük megint az elején... :D

van egy olyan eljárás, hogy van egy fénykép. A fényképet magát a selyemre hívatják elő a filmszalagról. A selymen a "nem kellő részletek" összeolvadnak, ahova festék megy ott megmarad szemcsésnek a selyem. Na most ezek lyan apró pontok lesznek, hogy tónussá olvashatnak össze, tehát magán a szitán ez úgy látszik mintha fotó lenne-mert az is,csak a sokszorosított lenyomata.

Ez egy bonyolultabb eljárás, mint ahogy leírtam, mert amúgy a képet még ugye negatívba teszik, meg gondolom az előhívás sem mese...


Vagy ezt érted, és én értettem félre a kérdésed?:S:S:S

2012. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 utat válasza:

Sziasztok! Lehet hogy megkésve írok, de csak most regiztem be.

A szitázás a kép szerkesztésével kezdődik. Vegyük a kisfilmen szereplőt. Tehát a fotót fotószerkesztővel két színre bontják, majd raszterezik, kinyomtatják átlátszó papírra, vagy úgynevezett filmet készítenek róla.

A szita egy fa vagy fémkeretből álló négyszög amelyre szitaszövet van felfeszítve. Ezt egy fotoemulzióval lekenik, rászárítják, majd erős fénnyel az elkészült filmet "ráfotózzák" rávilágítják. A szitából a mintának megfelelő emulzió kimosható, ahol fény érte ott megköt. Szárítás és a szitázás, a minta felvitele történik a pólóra, vagy amire akarod! Ha további kérdéseitek van, szóljatok! Ha kell elkészítem a fotós pólódat!

2013. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!