Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet Warhol-féle...

Hogyan lehet Warhol-féle szitanyomatot készíteni?

Figyelt kérdés
illetve egyáltalán szitanyomatot?

2012. márc. 25. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hú, hát ez macerás... így hogy nem tudom ki vagy nehéz is válaszolnom. Ha van nagyon jó ismerősöd grafikai studioban akkor talán ott, de azon is gyártanak mindig valamit. Vagy egyetemeken. MKE, PTE-MK, biztos a MOMEnak is van ilyen helye. Esetleg művészeti szakközép iskolákban ha olyan korú vagy...
2012. márc. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ennyire nehéz szitanyomatot csinálni?:S azt hittem, hogy ez simán megoldható otthon
2012. márc. 26. 15:28
 3/13 A kérdező kommentje:
vagy ezt géppel készítik/készítette Warhol?
2012. márc. 26. 17:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük az elején.

Van egy keret, amiben egy nagyon finom szőtt selyem anyag, apró lyukacsokkal.

Azt a részt, amit nem akarnak az adott színnel lefesteni viasszal kitakarják a selyem anyagon. Ezután felviszik az anyagra a festéket, simítókéssel (rakli) elsimítják. Az apró lyukakon a festék kijön a felületre, ami majd később megszárad.


NA most többszínű nyomatok esetén, több szita kell, ugyanazzal az eljárással amit most leírtam. Az illesztésnek rendkívül pontosnak kell lennie, mert elcsúsznak a színek. Nem beszélve arról, hogy ugyan azt meg kell rajzolni viasszal többször, és ha millimétereket tévedünk akkor vége. :D

Sok grafikus tartózkodik ettől, drága mulatság és nehéz. Hasonlít a litográfiára picit.


Warhol így csinálta, manapság már ezt gépeken is megtudják oldani, a pólóidon, táskáidon stb. ilyen nyomatokat látsz.


Itt még olvashatsz a technikáról: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__10..

2012. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ó :( kár, hogy ma már meg lehet máshogyan oldani:\ én szívesen bíbelődtem volna vele:D
2012. márc. 31. 20:49
 6/13 anonim ***** válasza:
hát, a technika maradt a régiben, csak már nem emberek csinálják, hanem gépek.
2012. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na várj, most találtam neked egy videót a folyamatról. Egész ügyes, ők nem viasszal csinálják, hanem papírral, így nem megy annyira kárba a selyem.

http://www.youtube.com/watch?v=HnsaibZBhN0

lehet így egész komoly munkát is elérni, lásd a videó végén a Nirvanas nyomatot, az szinte eredetileg is ilyesmi.

2012. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

oké, de azt még mindig nem értem, hogy hogy sikerült olyan "élethűre" csinálni? mármint, ha viasszal lefedsz egy területet, akkor egyenes vonalnak kell lennie, a marilyn diptichonnál is a hajánál nem úgy van, hogy egy "beszínezett" fekete pötty, hanem látszanak a hajszálak. Ezeket gondolom fotóról mintázta, de nem értem még akkor sem, hogy hogyan csinálta ezt meg?:D amikor még meleg volt a viasz akkor leszedett abból a viaszrétegből vagy belekarcolt? mert tök jól megcsinálta.

a színezést értem, de egy csomó művénél azt találom, hogy:"szitanyomat és akrilfesték X×X cm"

Akrillal mit csinált? pl. [link] itt.

azzal festette be(ezzel a szitanyomásos technikával) és akkor először a színezést csinálta meg, és utána a feketét?

2012. ápr. 6. 17:03
 9/13 A kérdező kommentje:
remélem érthető amit leírtam:D
2012. ápr. 6. 17:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a kép amit belinkeltél, az konkrétan ha jóllátom raszterozva van, tehát kicsi pontokból épül fel, és távolról egy nagy képet ad ki.

Ezt lehet mechanikusan is csinálni, pl: hasonlóan a film előhívásához, előhívják konkrétan a selyemre a fényképet. A selyemszál összeolvad, viaszozni se kell, áthúzod a festéket és már kész is, teljesen élethű. :)

2012. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!