Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kell engedély ahhoz, hogy...

Kell engedély ahhoz, hogy pénzért portrét rajzoljak pl. a Balaton partján?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen? Gondolom, a pénzt, amit szerzek vele, azt meg be kell jelentenem majd. (Vagyis, adóznom kell utána.)
2012. márc. 4. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés felére tudom a választ. adózni biztosan kell, mégpedig ki kell váltanod a vállalkozói engedélyt. ha van főállásod, elég a másodállású is, de ha ellenőrzés van, akkor nagy bajban leszel, ha nincsen vállalkozóid.

a másik felére, h kell-e engedély, arra azt tudom mondani, h kérdezd meg a polgármesteri hivatalban. végülis közterület, szerintem biztosan van valami engedély,amit kérned kell, de sajnos ezt én így nem tudom,ott viszont azonnal megmondják neked.

2012. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy ideje kering bennem a kérdés, hogy ha kiülsz úgymond hobbiból rajzolni, szabott árak nélkül úgy, hogy amit a képekért otthagynak az csak afféle adomány, akkor mi a helyzet?

Vagy így már kéregetésnek minősül?

Persze így biztosan nem lehet vele megkeresni annyit, mert sokan inkább örülnek az olcsó/ingyen portrénak.

2012. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számlaképesnek kell lenned, ez biztos.
2012. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Helyedben nem foglalkoznék ilyennel,eszedbe ne jusson ezért vállalkozóit kiváltani mert a teljes hasznod rámegy, persze mindenért meg tudnak büntetni meg jöhet a próbavásárló és ha nem adsz számlát megbírságol, de gyakorlatban pont nem érdekel senkit és minimális az esélye a büntetésnek. ha meg nincs szabott ár az olyan mint egy utcazenész az sem ad blokkot a kalapjába dobott apróért. Balaton környékén meg piacokon soha életben számlát nem kaptam nemhogy képért de kajáért sem és valahogy senkit nem is érdekelt ez.Ha rádszólnak odébb állsz ,ennyi.
2012. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 4. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Komoly helypénzt kell érte fizetned ha kiülsz rajzolni...(a közfenntartónak vagy önkormányzatnak..) ha csak adományként gyűjtöd a pénzt akkor is. Vállalkozói nem kell hozzá, helyette elég ha adószámos magánszemély vagy, de többet kell vele adózni, kb a bevételed 30% megy az apehhoz.. plusz könyvelőt fizetni.
2012. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!