Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » AKIK KRITIZÁLJÁTOK ALFÖLDI...

AKIK KRITIZÁLJÁTOK ALFÖLDI RÓBERTET! Írjatok egy számot: 1. : hány általa rendezett darabot láttál? 2. : A fenti darabok közül hánynak olvastad el az eredetijét?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy véleményt írnátok róla (nem akarok veszekedést, én sem mondom, melyik oldalon vagyok, nem biztos, hogy azon, amelyiken gondolnád).
2012. febr. 16. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben a témában biztos lesz veszekedés. Sajnos kevesen ismerik a kulturált vita fogalmát. Mindegy leírom a saját véleményem.

Nem tudnék most pontos számot mondani, kb. 12-13 rendezését láttam.


Amiért nem szeretem:

Túlságosan felgyorsítja a darabokat így gyakran felszínessé válik, elveszik a dinamikában a történet. De ez a magyar rendezők felére jellemző. (A másik fele az ellenkezőjével rontja el, túlságosan elhúzza a darabot így szájbarágós lesz- ilyen pl.: Vidnyánszki György rendezései)


Amiért szeretem:

Nagyon jól választ a szerephez színészt és odafigyel a színészek hangképzésére is Ez manapság ritkaság, rengeteg darabban van motyogó, a hangsúly a szó közepére rakó, artikuláció hiányos színész. Az ő rendezéseiben ilyennel még nem találkoztam.


Hány darabot olvastam? Nagyjából mindegyiket, valahogy Csehov eddig kimaradt.

2012. febr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
"Túlságosan felgyorsítja a darabokat így gyakran felszínessé válik, elveszik a dinamikában a történet. " Ezt nem tudom, hogy érted, bár amikor Az ember tragédiáját néztem, kifejezetten vártam egy részt, amit tényleg kihagyott, de úgy általában nem véve nem vagyok biztos benne, hogy értem, mire gondolsz. Kifejtenéd?
2012. febr. 18. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!